Erkan Baş: Ferman sarayın, Can Atalay halkındır!

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesi öncesi yaptığı konuşmada Başkanlık Divanı'na tepki gösterdi.

Erkan Baş: Ferman sarayın, Can Atalay halkındır!
31.01.2024 - 06:57
Kaynak: Haber Merkezi
110

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın vekilliğinin düşürüldüğü oturumda söz aldı. Baş'ın konuşmasının ardından karar okundu ve Can Atalay’ın vekilliği düşürüldü. Erkan Baş kararı okuyan Bozdağ hakkında, "Bekir Bozdağ okuyor. Hak ediyor okumayı çünkü. Mafyada böyle yaparlar, bazen suçlu olduğunu bildiklerini yanlarında tutarlar ve en pis işleri onlara yaptırırlar" dedi.

'Gezi'de beraberdik'

Baş kürsüde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"Usulsüz değil, kanunsuz bir işlem yapılıyor. Anayasa'yı ayaklar altına alan bir darbe girişiminin tamamlanmasını izliyoruz. 'AYM'nin kararlarını tanımayalım' diyen Yargıtay kararının divanda okutulmasını reddediyoruz. Eğer divan Anayasa'yı tanımazsa divan yoktur. Her şey sorgulanır hale gelir. Karar okunacak Atalay'ın vekilliği düşürülecek. Yani milletvekiliymiş. Milletvekiliyse neden hapiste tutuyorsunuz? Değilse neyi düşüreceksiniz? Gezi'de de beraberdik."

'Hak ediyor okumayı'

"Bütün duruşmalarını izledim. Biz yaptığımızı savunuruz. Söylediğimizi yaparız. Bugün burada bir karar okunacak Meclis Başkanı yok. Numan Kurtulmuş okumuyor bu kararı, Celal Adan okumuyor, Gülizar Hanım okumuyor ama Bekir Bozdağ okuyor. Hak ediyor okumayı çünkü. Mafyada böyle yaparlar, bazen suçlu olduğunu bildiklerini yanlarında tutarlar ve en pis işleri onlara yaptırırlar"

'Bizler direneceğiz, kazanacağız'

Baş, Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Ferman Saray’ın, Can Atalay halkındır! Bizler direneceğiz, kazanacağız! Darbeciler de işledikleri tüm suçların hesabını bir bir verecek. Yanlarına kalmayacak, unutulmayacak" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar