Görür: Marmara’da deprem bekliyoruz

Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi'nde 24 saatte yaşanan depremlere dair "Bunlar her yerde ve her zaman olabilecek depremler" dedi. Görür ayrıca, Marmara'da beklenen olası depreme yönelik de "Orada canlı bir fay var. Bu yaşanan depremler de canlı olduğunu gösterir" uyarısında bulundu.

Görür: Marmara’da deprem bekliyoruz
3.02.2024 - 08:12
Kaynak: Haber Merkezi
221

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi’nde son 24 saatte meydana gelen 3.2, 3.4 ve 3.6 büyüklüklerindeki depremlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. TGRT Haber’e konuşan Görür, şu uyarılarda bulundu:  "Marmara Körfezi'nde yaşanan depremler 4'ten küçük olduğu için hiç ciddiye almıyorum. Bunlar her yerde ve her zaman olabilecek depremler. Fay dediğimiz şey ölü olmadığına göre nefes alıyor.

Ben uyusam, hiç hareket etmesem kalbimi yine de duyarsınız. Korkacak mısın benden? O yüzden bu depremleri hiçbir şekilde ciddiye almayın. Ama Marmara'da hali hazırda bir deprem bekliyoruz. Orada canlı bir fay var. Bu yaşanan depremler de canlı olduğunu gösterir."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar