Zamlı bayram ikramiye ödeme tarihleri netleşti!

Emeklilerin bayramlarda yüzünü güldüren ikramiye uygulamasında, Cumhurbaşkanı’nın açıklamasıyla, yeni bir artışa gidildi.

Zamlı bayram ikramiye ödeme tarihleri netleşti!
17.02.2024 - 11:29
Kaynak: Haber Merkezi
181

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyesi ödemeleriyle ilgili önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son yaptığı açıklamayla ikramiyelerde yüzde 50 artış yapıldığını duyurdu. Şimdi gözler zamlı ikramiyelerin hesaplara yatacağı tarihe çevrildi.

2018 yılında başlatılan ve emeklilerin bayramlarda yüzünü güldüren ikramiye uygulamasında, Cumhurbaşkanı’nın açıklamasıyla, yeni bir artışa gidildi. Başlangıçta 1.000 lira olarak belirlenen ikramiye miktarı, önce 1.200 lira, ardından 2.000 lira olarak güncellenmişti. Bu yıl itibariyle, ikramiye miktarının 3.000 liraya yükseltileceği belirtildi.

Emeklilerin sabırsızlıkla beklediği bayram ikramiyesi ödemeleri için tarihler netleşti. 2024 yılında, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 8-9 Nisan tarihlerinde, Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar