Gölyaka’da neler oluyor?

Önce AK Parti, ardından İYİ Parti ve son olarak da Yeniden Refah’a demir atan Bekir Akbulut’un gömlek üzerine gömlek değiştirmesi bütün gözlerin Gölyaka ilçesinde çevrilmesine neden oldu.

Gölyaka’da neler oluyor?
19.02.2024 - 12:15
Kaynak: Haber Merkezi
216

Gölyaka ilçesinin sevilen ismi Hidayet Kökağaç’ın, Yeniden Refah Partisi Gölyaka Belediye başkan adayı olarak açıklamasının üzerinden 15 gün geçtikten sonra, YRP’nin Kökağacı’ın adaylığını geri çekerek bu kez Bekir Akbulut’u aday göstermesinin arka planında ne gibi siyasi pazarlıklar yapıldığı Gölyaka ilçesinde en çok konuşulan kulis bilgileri arasında yer alıyor.

Gölyaka siyasetini yakından takip eden kaynaklardan alınan bilgiye göre, bütün enerjilerini Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın kaybetmesi üzerine kurgulayan Bekir Akbulut ve ekibinin 2019 seçimlerinde MHP adayının kazanması için çalışmış, 2024 yerel seçimlerinde ise İYİ Parti’den Gölyaka Belediye Başkanlığına aday olmuştu.

14 Mayıs Milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı içinde yer alarak oylarını artıran Yeniden Refah Partisi, Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanlığının yanı sıra Gölyaka Esnaf ve Sanatkârları Odası başkanvekilliği yapan Hidayet Kökağaç’ı Gölyaka Belediye başkan adayı olarak açıklamıştı.

İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi’nde bu gelişmeler yaşanırken, mevcut başkan Yakup Demircan’ın yeniden aday gösterilmesine engel olmak için her türlü manevrayı yapan Gölyaka AK Parti içindeki bazı çevreler amaçlarına ulaşamayınca bu kez, Yakup Demircan’ın seçimi kaybetmesi için bütün düğmelere bastılar.

40 gün sonra yapılacak seçimlerde kazanma şansı olmayan Bekir Akbulut’u önce, İYİ Parti’den koparıp Yeniden Refah Partisi aday yaparak AK Parti’nin oylarını bölmeyi amaçlayan akıl, Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanlığı yapan Hidayet Kökağaç’ın haysiyetini hiçe sayması Gölyaka’da en çok konuşulan olayların başında geliyor.

Ali cengiz oyununu 31 mart seçimlerinde AK Parti adayı Yakup Demircan’ın kaybetmesi üzerine kurgulayan ; kazandıkları bütün makam, mevki ve itibarı AK Parti’ye borçlu olan; ilçenin kanaat önderleriymiş gibi mikserlik yapan ve hala AK Partiliyiz diye ortalıkta dolanan malum çevreleri Gölyaka halkı isim isim gayet iyi biliyor.

Biz de biliyoruz… ve maskelerini indirerek isim isim kamuoyu ile paylaşacağımızdan kuşkunuz olmasın.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar