İliç'e sağlık sorunları nedeniyle geç geldiğini söylemişti: Özhaseki o tarihlerde 3 etkinliğe katılmış

Erzincan İliç'teki maden faciasında, bölgeye geç gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sağlık sorunlarını gerekçe göstermişti. Geçirdiği operasyonlar nedeni ile bölgeye gelemediğiniz söyleyen Özhaseki'nin söz konusu tarihlerde 3 etkinliğe katıldığı ortaya çıktı.

İliç'e sağlık sorunları nedeniyle geç geldiğini söylemişti: Özhaseki o tarihlerde 3 etkinliğe katılmış
22.02.2024 - 05:53
Kaynak: Haber Merkezi
121

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzincan İliç'te 13 Şubat'ta siyanürlü liçin çökmesi ile meydana gelen facianın 9'uncu gününde bölgeye gitti.

Siyanür riskinin bulunduğu ve suyun, toprağın ve havanın büyük tehdit altında olduğu bölgeye geç giden bakana neden geç geldiğinin sorulması üzerine geçirdiği operasyonlar nedeniyle İliç'e geç gelebildiğini söylemişti.

Birgün'ün haberine göre Özhaseki'nin bu süreçte üç etkinliğe katıldığı ortaya çıktı.

Özhaseki, katıldığı etkinlikleri sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Özhaseki, 19 Şubat Pazartesi günü Osmaniye'de, 20 Şubat Salı günü de Adana'da deprem konutları kura ve teslim törenlerine katıldı.

Ayrıca Özhaseki, İliç'teki maden faciasının yaşandığı 13 Şubat'tan 1 gün sonra 14 Şubat'ta İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu ile kentsel dönüşüm istişare toplantısına katıldığı görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaştı.

"Hadisenin olduğu gün 2 saatlik operasyon geçirdim"

Bakan Özhaseki, bugün İliç'te düzenlediği basın toplantısı sırasında gazeteci Ferit Demir'in bölgeye neden 9 gün sonra geldiğine yönelik sorusuna şöyle yanıt vermişti:

"Bir ay kadar önce 8 saat süren bir operasyon geçirdim. Buradaki hadisenin olduğu gün de devamlı 2 saatlik bir operasyon daha geçirdim, hastanede kaldım doktorlar nezaretinde uzunca bir süre tedavi oldum. Olayın ilk olduğu andan itibaren narkozun terisinden kurtulmamla birlikte çevreden sorumlu bakan yardımcımız arkadaşımız burada olduğu için olayları anbean takip ettim. Gelememe nedenim sağlık nedenleri, eğer özür dilemem gerekirse tüm kamuoyundan özür dilerim."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar