İmamoğlu: Binali Yıldırım'dan daha memnundum, şimdiki rakibim su kaynattı

Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum için "2019’daki rakibim Binali Yıldırım'dan daha memnundum. Şimdiki rakibim daha ilk günlerde su kaynattı. Şimdiden bir takım iftiralar uydurmaya başlamış" dedi.

İmamoğlu: Binali Yıldırım'dan daha memnundum, şimdiki rakibim su kaynattı
24.02.2024 - 06:48
Kaynak: Haber Merkezi
280

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu.

İmamoğlu buradaki konuşmasında İBB'deki başkanlık süresinde hiçbir açılışa davet edilmediğini söyledi.

"Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığımda, 5 senede ilçemde bir kez bile büyükşehir belediye başkanını görmedim" diyen İmamoğlu şunları söyledi: "2-3 defa gelmişse de beni davet etmediler. Ben, bu 5 yıl içerisinde her ilçeye 20 defa, 15 defa, 30 defa gittim. İlçe belediye başkanına demokrasi gereği saygı gösterdim, nereye gidiyorsam davet ettim. Belki 1-2 defa gelmiş olabilirler. Onun dışında gelmediler. Çünkü alışık değiller. Neredeyse görev sürem dolmak üzere. Hiç davet edilmedim biliyor musunuz İstanbul'daki törenlerine. Hatta parasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ödediği metro açılışlarına bile davet edilmedim."

"Pazartesi oraya gideceğim"

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, İmamoğlu Sirkeci-Kazlıçeşme hattının açılışına davet edildiğinibelirterek "Bu şikayeti sıklıkla yaptım ya hani, son günlerinde akılları başına geldi. Beni ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı tarafından davet edildim. Vallahi teşekkür ediyorum kendisine. Peki şimdi ben ne yapacağım? Pazartesi oraya gideceğim. Pazartesi niye gideceğim biliyor musunuz? O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim kardeşim benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

"Rakibim su kaynattı"

AKP İBB Başkan Adayı Murat Kurum'u kendisine iftira atmakla suçlayan Ekrem İmamoğlu, "2019’daki rakibim, kulakları çınlasın, Sayın Binali Yıldırım'dan daha memnundum. Şimdiki rakibim, dedim yani biraz sıkıntı çekecek, ama daha ilk günlerde bile su kaynattı. Açık ve net. Niye böyle söylüyorum? Çünkü, şimdiden birtakım iftiralar uydurmaya başlamış. Hemen bunlar sıkışınca ne yapıyorlar? Herkesin milli duygularını sorgulamaya çalışıyorlar. Bir de bazen, utanmadan inancını sorgulamaya çalışıyorlar. Ben hep ne diyorum biliyor musunuz? Benim Türkiye Cumhuriyeti'nde, 86 milyon vatandaşımın içinden bir Allah’ın kulunun inancını da sorgulama hakkım yok, milli duygularını da sorgulama hakkım yok" diye konuştu.

"Benim inancımı sorgulayacak, anasının karnından doğmadı"

"Benim vatanıma, milletime, bayrağıma, atama, dedeme, nineme, Atatürk'üme olan tutkumu sorgulayacak adam, anasının karnından doğmadı. İşine bak sen. Onun için su kaynattı, onun için" diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Bunlar daha azıtacaklar biliyorum. Önden bunu söyleyelim de herkes haddini bilecek. Daha ilerisine gideyim. İnanç, Allah'la kul arasında. Yaradan, bize öyle güzel bir din vermiş ki, kimse kimsenin inancını ölçemez. Bir tek Yaradan’dan korkarım. Allah'ın kulundan korkmam. Benim inancımı sorgulayacak, inancımı yorumlayacak Allah'ın kulu, anasının karnından doğmadı kardeşim. İşine baksın. Dolayısıyla, bu kötü sözlere inanmayın. Bu kötü sözlerle muhatap olmayın. O kötü sözlerle ilgilenmeyin."

"Sisi, Türkiye'ye gelmek isterse, onu İstanbul'da ağırlarım"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2019'da yenilenen İstanbul seçimi öncesindeki "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz? Mesele bu kadar önemli" sözlerini hatırlatan İmamoğlu, "Güya Sisi, ben. Ya 14 Şubat'ta, hem de Sevgililer Günü'nde, gözlerinin içine baka baka Mısır'da yanına, ayağına gitmedi mi? Gitti. Herhalde bana oy verecek söyleyeyim. İşin şakası bir yana, bu işin, bu dilin, bu siyasetin bu milletin gündeminde yeri yok. Ha şunu söyleyeyim; eğer saygıdeğer Sisi, Türkiye'ye gelmek isterse, ben onu İstanbul'da ağırlarım" dedi.

İmamoğlu şöyle devam etti: "Neyi hak ediyor? Kütüphaneyi hak ediyor. Neyi hak ediyor? Metroyu hak ediyor. Niye hak ediyor? Yeşil alanı hak ediyor? Yurdu, bursu, kursu, ders atölyelerini hak ediyor. Daha güzel yeşil alanları, kent meydanlarını, daha kaliteli yaşamı hak ediyor. Ama üç haneli enflasyonu hak etmiyor. Hiçbir işe yaramayan emekli maaşını hak etmiyor. Dar gelirlinin sıfıra inmiş, tükenmiş maaşını bu millet hak etmiyor. Yüksek faizi, yüksek enflasyonu, yüksek maliyet artışlarını bu millet hak etmiyor. Onun için ben ne diyorum onlara biliyor musunuz? İşinize bakın. İşinizi yapın. Sizin işiniz ekonomiyi yönetmek. Ekonomiyi batırdınız. Bunlar sıkıştılar mı, hemen başka şeylere başvururlar. Sıkıştılar mı, hemen başka problemleri yaratmaya çalışırlar. İnsanları kötülemeye çalışırlar. Ama söyleyeyim; biz bunlara pabuç bırakmayız kardeşim. Bu millet haklının, hukuku koruyanın, adil olanın yanındadır. Biz hak, hukuk, adaletten asla vazgeçmeyeceğiz. Asla vazgeçmeyeceğiz.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar