Türk Escobar’ın 20 Milyarlık Mal Varlığına El Monuldu

Türk Escobar olarak bilinen suç örgütüne karşı İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen büyük bir operasyon sonucunda, örgüt lideri Ürfi Çetinkaya'nın cezaevindeki yönetimi ortaya çıkarıldı.

Türk Escobar’ın 20 Milyarlık Mal Varlığına El Monuldu
24.02.2024 - 07:12
Kaynak: Haber Merkezi
307

Operasyon kapsamında, Ürfi Çetinkaya'nın oğulları Rüstem Çetinkaya ve Hakan Çetinkaya dahil olmak üzere toplam 44 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslara ait geniş bir mal varlığına da el konuldu. Toplamda 147 arsa, 56 konut, 8 apartman, 74 işyeri, 53 araç, tekne, 53 şirketteki ortaklık payları, 64 banka hesabı ve 7 adet kiralık kasa gibi birçok mal varlığına tedbir konuldu. Operasyon kapsamında ayrıca altın, silah ve nakit para gibi değerli eşyalar da ele geçirildi.

Bu operasyonun temel amacı, uluslararası düzeyde uyuşturucu ticareti yapan ve silahlı örgütlenme amacı güden suç örgütünün faaliyetlerine son vermek olarak belirlendi. Emniyet güçleri, bu operasyonla suç örgütünün etkisiz hale getirilmesi ve toplumun güvenliğinin sağlanması adına önemli bir adım atmış oldu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar