Mansur Yavaş: Belediyenin içinde benim fotoğrafımı asmak yasak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ”Belediyenin içinde benim fotoğrafımı asmak yasak. Herkes asacaksa Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kendi ailesinin fotoğrafını assın” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş: Belediyenin içinde benim fotoğrafımı asmak yasak
25.02.2024 - 12:15
Kaynak: Haber Merkezi
254

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Şereflikoçhisar Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Yavaş, Belediyede kendi fotoğrafının asılmasının yasak olduğunu, asılacaksa Atatürk’ün fotoğrafının veya asan kişinin kendi ailesinden birisinin fotoğrafının asılmasını söyledi.

“Emekliye biz destek oluyoruz” diyen iktidar açıklamalarına da yanıt veren Yavaş, “Onlar ‘Daha fazla vereceğiz’ diyorlar. Siz belediye başkanısınız, şimdiden versenize” ifadelerini kullandı.

“Belli ki 1 Nisan’dan sonra zamlara boğulacağız”

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da simite yapılan zammın ardından gelen tepkiler üzerine zammın yerel seçimler sonrasına bırakılması hakkında konuşan Yavaş, bu durumun yerel seçim sonrasında zamların art arda geleceğinin işareti olduğunu ifade ederek, “Niye 31 Mart’tan sonra? Bunların 31 Mart’tan sonra anladıklarını ben size söyleyeyim. Simitçiler Odası, simit fiyatına zam yapmış, bakanlığa çağırdılar ‘1 Nisan’dan sonra yapın’ diye baskı yaptılar. Belli ki 1 Nisan’dan sonra zamlara boğulacağız anlaşılan” ifadelerini kullandı.

"Çılgın projem yok"

Ankara'da şeffaf ihalelerle 'çalıyor ama çalışıyor' algısını toprağa gömdüklerini ifade eden Yavaş, "Benim çılgın projem falan yok. Öncelikli olarak Ankara'daki bu altyapı sorunlarını ortadan kaldırıp, Ankara halkını zengin etmek için desteklerde bulunacağız. Evren'de Peçenek Barajı'ndan 8 köy ve merkeze su verildi, merkeze de verilecek yakında. Özellikle Ankara merkezde 2 saat su kesilse herkes ASKİ'yi arar. Burada yıllardır su yok birçok yerde. Tankerlerle taşınıyor. Ondan sonra siz gidip 'proje yapacağım diye çöp projelere para yatırıyorsunuz.' Asıl proje bunlardır. 9 mahallede asbestli su borusu yenilendi. 9 tane köyümüzde ücretsiz internet var. Beldelerin birçoğu kapatıldığı için itfaiye sorunu var. İtfaiye gidinceye kadar Allah korusun yangın olunca ev küle dönüyor. 5 tane köye yangın söndürme tankeri verdik. 'Sosyal yardımları kesecek' dediler. Seçim öncesi hep karalamalarla muhatap oluruz. Ama 5 yıl önce geldiğimizde 'kesmeyeceğiz' diye sadece vaat etmiştik. Bakın Evren'de 225 aile bizden destek alıyor. Doğal gaz 37 kişi. İlk defa et desteği veriyoruz 225 aileye. Kömür desteği 184 aile. Hükümet, emeklileri yok saydı. Önce 7 bin 500 lira sonra 10 bin lira verdi. Türkiye'de bizden başka yok, emeklilere şu anda destek oluyoruz; 80 tane emeklimiz her ay bizden düzenli şekilde gelir desteği alıyor. Ayrıca Ankara'da öğrencilere servis, ulaşım desteği, kırtasiye desteği, kantin desteği gibi desteklerimiz devam ediyor. Derdimiz şu; destek ihtiyacı olan aileler de diğer yaşıtları gibi çocuklarının aynı şartlarda eğitime devam etmesini istiyor. Onları okutacağız ki önce kendilerini kurtaracak, sonra ailelerini kurtaracak ve ülkemize faydalı olacaklar. Destek alan ailelerin de çocuğunun destek almasını inşallah bu şekilde sonlandıracağız" diye konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar