Erdoğan'ın mitinginde açılan 'İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın' pankartı kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya mitinginde İsrail'in saldırılarına tepki gösterirken, mitingde "İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın" pankartı açıldı. Polis olduğu düşünülen bazı kişiler, pankartı kaldırttı.

Erdoğan'ın mitinginde açılan 'İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın' pankartı kaldırıldı
25.02.2024 - 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
106

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye dönük saldırılarına tepki gösterdiği mitingde 7 Ekim'den bu yana çoğu çocuk, kadın ve sivil 30 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

İsrail'e tepki gösterdi

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ne Batılı güçler ne de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail vahşetini engelleyecek işe yarar bir çaba göstermedi. Tam 140 gündür İsrail'in işlediği insanlık suçlarını sadece seyrediyorlar. Öyle ki Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail'e acil ateşkes çağrısı bile yapmıyor, yapamıyor. Kameralar önünde yasak savma kabilinden İsrail'i eleştiren Batılı güçler, işgalci İsrail ordusuna her türlü silah desteğini vermeyi sürdürüyor. Allah korusun, yarın bizim başımıza da bir felaket gelse karşılaşacağımız manzara bundan farklı olmayacaktır."

"İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın" pankartı

Erdoğan bu sözleri söylerken, mitingde İsrail'in Filistin'e saldırıları ve işgali sürdüren İsrail'le ilişkilerin kesilmesini istedi. Miting alanında "İsrail ile ticaret utancı sonlandırılsın" pankartı açıldı.

Daha sonra pankartı açanların yanına gelen ve polis olduğu tahmin edilen bazı kişiler pankartı kaldırdı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar