Moderatör, Hamza Dağ'a sorulan soruyu beğenmedi: Vesaire vesaire...

AKP İzmir adayı Hamza Dağ'a bir gazetecinin, Ensar Vakfı ve TÜGVA ile ilgili yönelttiği soruyu ileten moderatör Sıtkı Şükürer gazetecinin sorusunu eksik aktardı. Şükürer sorusunu beğenmediği gazeteciyi ‘manşet aramakla’ suçladı.

Moderatör, Hamza Dağ'a sorulan soruyu beğenmedi: Vesaire vesaire...
29.02.2024 - 05:25
Kaynak: Haber Merkezi
360

AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, bugün Ege Sanayicileri ve İş insanları Derneği (ESİAD) 36'ncı Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'na katıldı.

Buradaki açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını da cevaplayan Dağ'a, sorular, moderatör Sıtkı Şükürer tarafından iletildi. Şükürer yazılı aldığı soruları Dağ'a iletirken Ege'ye Bakış gazetesinden Adem Sarıkaya'nın sorusunu eksik iletti.

Sarıkaya, Hamza Dağ'a şu soruyu yöneltti: “Geçtiğimiz dönemlerde AK Parti İstanbul’u yönetirken ENSAR ve ve TÜGVA gibi kurumlarla protokol imzalamıştı. Şayet İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olursanız siz de bunlar gibi dini vakıflarla işbirliği yapacak mısınız? Eğer yapacaksanız hangi alanlarla olacak?” diye sordu.

"Onlar tabii ki manşet arayışı içerisinde"

Şükürer söz konusu soruyu Dağ’a şöyle iletti: “Gazeteci arkadaşlarımızın soruları olacak. Onlar tabii ki manşet arayışı içerisinde. Esasında sormayı düşünmüyordum ama… Sizin seçildiğiniz takdir de Ensar Vakfı, TÜGVA gibi kurumlar İzmir’de daha yoğun olacak mı? Belediyenin sosyal tesislerinde içkiyi yasaklamayı düşünüyor musunuz? Hayat tarzınız, vesaire vesaire…"

Hamza Dağ ise soruya şu cevabı verdi: “Kapalı toplantıda da söylemiştim... Ben büyükşehir belediye başkanlığına talibim, il müftülüğüne değil kardeşim."

Sarıkaya: Siz soramadınız, ben sorayım

Sorunun tamamını ve bu anlara ilişkin videoyu X hesabından paylaşan gazeteci Adem Sarıkaya, hem moderatörün hem de Dağ’ın tavrına şu sözlerle tepki gösterdi:

“Toplantıda moderatörlük yapan Sıtkı Şükürer'e, Hamza Dağ'a sorması için bir soru verdim. Fotoğrafta görebilirsiniz. Sıtkı Bey soruyu tam yöneltmediği gibi gazetecilerin manşet arayışında olduğunu söyleyerek durumu magazinleştirdi...

Şükrü Bey çok şükür İzmir basını olarak manşet kaygımız yok. Siz soramadınız, ben sorayım: Sn Hamza Dağ, başkan olursanız geçmiş dönemde partinizin diğer illerde yaptığı gibi Ensar ve Tügva türevleriyle protokoller imzalayacak mısınız?

Sn Hamza Dağ, ‘İzmir'e müftü değil başkan olacağım’ dediniz. Ensar ve Tügva gibileriyle protokolü müftüler değil başkanlar imzalıyor. Biz bunu sormuştuk. Büyükşehir ile çok sayıda iş yapan Sıtkı Bey de bunu sizin gibi gayet iyi bilir!”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar