Anket: İYİ Parti ve DEM partililerin yüzde kaçı İmamoğlu’na oy verecek?

14 ve 28 Mayıs seçim sonuçlarını en doğru tahmin eden şirketler arasında yer alan ve iktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma şirketi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin ikinci anketinin sonuçlarını paylaştı.

Anket: İYİ Parti ve DEM partililerin yüzde kaçı İmamoğlu’na oy verecek?
29.02.2024 - 05:33
Kaynak: Haber Merkezi
483

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir'in kişisel YouTube hesabından yaptığı yayında anket sonuçlarına göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'un önünde yer aldığı görüldü.

Ankette katılımcılara "31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanır?" sorusu yöneltildi.

**

"Ekrem İmamoğlu" cevabını verenlerin puanı 44.3 oldu. "Murat Kurum" yanıtını verenler ise 36.5'te kaldı. Kararsızlar 9.7 olurken, "Fikrim yok" diyenlerin puanı 8.3 olarak belirtildi.

**

Ankette İmamoğlu'nun partilerden aldığı oy oranına da yer verildi.
Ekrem İmamoğlu'na oy veririm diyen siyasi parti seçmenleri şöyle oldu:

AKP: 9.4
CHP: 88.4
MHP: 12.4
İYİ Parti: 76.2
DEM Parti: 56.7
Yeniden Refah: 7.1
Zafer Partisi: 35.5
Türkiye İşçi Partisi: 85.2
Büyük Birlik Partisi: 7.1
Memleket Partisi: 31.8

**

Bu sonuçlar İmamoğlu partisi dışında en yüksek oyu DEM Parti'den ve TİP'ten alacağı da görülüyor. Kurum ile İmamoğlu arasında ki açık fark da OPTİMAR anketine yansıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar