AKP'li aday iktidar olmanın rahatlığını anlattı: Valiyi arıyorum 5 dakikada...

AKP'nin Siverek adayı Ali Murat Bucak'ın iktidarın sağladığı rahatlığı anlattığı sözleri dikkat çekti. Bucak "Yahu biz 10 sene muhalefet, 10 sene ana muhalefet… Hiç bilmiyorduk, vali var kaymakam var… Şimdi arıyorum valiyi her şey 5 dakikada" diye konuştu.

AKP'li aday iktidar olmanın rahatlığını anlattı: Valiyi arıyorum 5 dakikada...
8.03.2024 - 07:23
Kaynak: Haber Merkezi
216

Şanlıurfa'da AKP'nin Siverek Belediyesi adayı Ali Murat Bucak'ın sözleri tepki çekti.

Şanlıurfa'da yerleşik Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Ali Murat Bucak, AKP’den aday olduktan sonra kendisine sağlanan kolaylıkları yurttaşlarla bir araya geldiği toplantıda anlattı.

Gerçek Gündem'in haberine göre Bucak’ın AKP'li TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ ile olan diyaloğunu anlattığı kısım dikkat çekti.

"Bozdağ, sen başlarsan gerisini hallederiz dedi"

Bucak, konuyu şöyle anlattı:

“Binanın yerini nerede yapacağım? Karayollarında. Karayollarının içinde. Onu da Bekir Bozdağ’a dedim. Dedim ‘Yalnız, resmi (olarak?) yetiştiremeyiz. Arsa tahsili.’ dedi, ‘Bir şey olmaz, sen başlarsan biz gerisini hallederiz.’ Yahu iktidar ne kadar güzel bir şey. Yahu biz 10 sene muhalefet, 10 sene ana muhalefet… Hiç bilmiyorduk, vali var kaymakam var… Şimdi arıyorum valiyi her şey 5 dakikada… Öyle güzel öyle güzel…”

Bucak, Siverek'te 2 dönem Demokrat Parti'den belediye başkanlığı yapmıştı.

Daha sonra 2015’te yapılan genel seçimlerde CHP’den Şanlıurfa milletvekili adayı oldu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar