Yeniden Refah, 'Kurum'u desteklemek gerekiyor' diyen MKYK üyesi Abdurrahman Akyüz'ü disipline sevk etti

Yeniden Refah Partisi, AA'ya yaptığı açıklamada "Murat Kurum'u desteklemek gerektiğini" söyleyen MKYK üyesi Abdurrahman Akyüz'ü bu açıklaması nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk ettiğini duyurdu. Akyüz, Necmettin Erbakan'ın koruma ekibinden olan ve zamanında 'gölgesi' gibi yanında yer alan bir isim.

Yeniden Refah, 'Kurum'u desteklemek gerekiyor' diyen MKYK üyesi Abdurrahman Akyüz'ü disipline sevk etti
22.03.2024 - 06:19
Kaynak: Haber Merkezi
156

Yeniden Refah Partisi, "Murat Kurum'u bir şekilde desteklemek gerekiyor" diyen MKYK üyesi Abdurrahman Akyüz'ü Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk ettiğini açıkladı.

Partiden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"MKYK üyemiz Abdurrahman Akyüz, Anadolu Ajansı’na verdiği bir demeçte parti disiplinini yok sayan, görev ve yetki sınırlarını aşan, partimizin çizgisiyle uyumlu olmayan açıklamalarda bulunması sebebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Yeniden Refah Partimiz dün olduğu gibi bugün de Milli Görüş çizgisinde yoluna devam etmektedir ve partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz’dür. İstanbul teşkilatlarımız da Sayın Altınöz ile omuz omuza, İstanbul’da Milli Görüş Belediyeciliği dönemini yeniden başlatmak için mücadelesine devam etmektedir."

Abdurrahman Akyüz yaptığı açıklamada, "Necmettin Erbakan İstanbul'da tabii ki Cumhur İttifakı'nın adayının kazanması için bir yol izlerdi. Murat Kurum'u bir şekilde desteklemek gerekiyor. Kurum 'Biz de Erbakan hocanın talebeleriyiz.' diyor. Genel Başkanımız Fatih Erbakan son dakikada böyle bir karar açıklarsa şaşırmam" demişti.

Necmettin Erbakan'ın gölgesiydi, Abdurrahman Akyüz kimdir?

Akyüz eski Başbakan ve Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan’ın “Sakaryalılar” olarak bilinen özel koruma ekibinde üyesiydi. Akyüz, o dönemde Erbakan’ın adeta gölgesi gibi her yerde yanında dolaşıyordu. Üstelik Erbakan'ın gölgesi gibi yanında dolaşan Akyüz oğlunun adını da Necmettin Erbakan koymuştu.

Akyüz hakkına, Wushu Kung-Fu Federasyon Başkanlığı yaptığı dönemde sporcu Sadık Pehlivan ayrımcılık yaptığı, sorla namaz kıldırdığı, şiddet uyguladığı iddiları ile suç duyurusunda bulunmuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar