Arınç'tan AYM Başkanlığı'na seçilen Özkaya'ya tebrik, AYM üyelerine teşekkür

Bülent Arınç, AYM Başkanlığı'na Özkaya'yı seçen AYM üyelerinin yüksek mahkemeye yapılan baskı, tehdit ve uygunsuz ifadelere karşı mahkemenin şeref ve itibarını koruduklarını ve çizgilerinden sapmadıklarını belirtti.

Arınç'tan AYM Başkanlığı'na seçilen Özkaya'ya tebrik, AYM üyelerine teşekkür
22.03.2024 - 06:32
Kaynak: Haber Merkezi
739

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na Kadir Özkaya'nın seçilmesinin ardından tebrik mesajı paylaştı.

Arınç, mesajında Özkaya'yı seçen AYM üyelerine de "Bugüne kadar yüksek mahkemeye yapılan baskı, tehdit ve uygunsuz ifadelere karşı mahkemenin şeref ve itibarını korudukları ve çizgilerinden sapmadıkları için" sözleriyle teşekkür etti.

Arınç'ın mesajı şöyle:

"Anayasa Mahkemesi başkanlığına seçilen Sayın Kadir Özkaya’yı tebrik ediyorum. Çalışmalarında bugüne kadar olduğu gibi hukukun üstünlüğüne katkı sağlayacağına inanıyorum. Bir teşekkürüm de yüksek mahkemenin bu sonuca katkı sağlayan saygıdeğer üyelerine. Bugüne kadar yüksek mahkemeye yapılan baskı, tehdit ve uygunsuz ifadelere karşı mahkemenin şeref ve itibarını korudukları ve çizgilerinden sapmadıkları için. İyi ki varsınız, var olasınız."


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar