VAKA SAYILARINDAKİ ARTIŞ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıkladığı 17 günlük tam kapanma kararını Düzcelilere sorduk. Vatandaşların bir çoğu vaka sayılarındaki artış nedeniyle tam kapanmanın gerekli olduğu görüşünde birleşirken, ekonomik olarak ise bu sürecin zor geçeceğini söylediler.

VAKA SAYILARINDAKİ ARTIŞ DÜŞÜNDÜRÜYOR
28.04.2021 - 13:06
868

Tüm Türkiye’de korona virüsle mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanma kararı alındı. Belirli sektörler dışında işyerlerinin kapatılacağı, seyahat kısıtlamasının yapılacağı süreç hakkında Düzceliler ne düşünüyor.

İşte Düzcelilerin tam kapanma ile ilgili görüşleri:

Ercan Biltaş:  Yetkililer zamanında hep söylüyorlardı kapanmanın geleceğini. Biz halk olarak dikkat etmedik. Bu hastalığı çekenler biliyor. Bir de yakınını kaybedenler biliyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Esnaf için zor bir durum. Herkes kemerleri biraz sıkacak 17 gün inşallah vakalar azalır. Tek umudumuz bu. Allah herkese yardımcı olsun. Bankalar falan açık olursa eskisinden daha kötü olur. Açık olması gereken yerler olabilir gereksiz yerler olursa insanlar sokağa çıkacak

“İşlerimiz Tamamen Duracak”

Esnaf Sedat Baraç: Ben spor Sokak’ta esnafım. Bu süreç bizi çok etkileyecek.  Zaten dükkânlarımızı 18.00’da kapatıyoruz. Cumartesi, Pazar zaten kapalıyız. İşlerimiz düşmüştü. Şimdi tamamen düşecek Allah herkese yardımcı olsun. Kapanmadan sonra tekrar her yer açılacak yine aynı duruma geleceğiz. Çok büyük bir değişim olmayacak. Vaka sayıları düşer. Yazın geçen sene gibi geçiririz fakat kışın yine aynı olacak.

 “ Bütün Dünya Aynı Durumda “

İlkin Korkmaz: Biz devletimizin her zaman yanındayız. İnşallah bu süreci kısa sürede atlatacağız. Kısıtlamaların faydalı olacağını düşünüyorum. Kapanma sürecinde aşılama da olacak inşallah faydalı olacağını düşünüyorum. Ben güveniyorum bütün Dünya aynı durumda herkes birbirine yardım ederek bu süreci atlatacağız.

“Sağlık Her Şeyden Önemli”

Gözen Esmer: Vaka sayılarındaki artış belli, hastalar belli, hastaneler belli, kapanmanın etkili olacağını düşünüyorum.  Ekonomik zorluklarda yaşıyoruz fakat Sağlık her şeyden önce geliyor. Ekonomik sıkıntı Türkiye’de yıllardır var. Tabii de hükümetin buna bir çözüm bulması gerekiyor. Ona göre adımlar atılmalı. Esnafa ve çalışanlara destek olması gerekiyor. Bence sağlık daha önemli sağlık olmaza ekonomide olmaz. İnsanlar sağlıklı olacak ki ekonomide iyi olacak.


Editör: N. Cingirt