SMA HASTASI ZEYNEP BEBEĞE DESTEK KERMESİ

Düzce’de 'Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1' hastası Zeynep Sare, bebek için bağışçıların desteğiyle kermes düzenlendi. Kermesin tüm geliri ile yapılacak bağışlar, Zeynep bebeğin tedavi masrafları için açılan hesaba yatırılacak.

8.04.2021 - 23:00
823
1

Zeynep Sare bebeğin yardım kampanyasına katkı sağlamak amacıyla Aziziye Mahallesi semt pazarında kermes düzenledi. El işi ürünler ile yiyeceklerin satıldığı kermesten elde edilecek gelir ile yapılacak bağışlar, Zeynep için açılan hesaba yatırılacak.

ZEYNEP SARE BEBEĞE NEFES OLMAK İSTİYORUZ

Kermeste gönüllü olarak bulunan Yasemin Akbay, Düzceli vatandaşların Zeynep bebeğe sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Zeynep Sare için gönüllü mücadele ediyorum.  Zeynep Sare Düzceli bir SMA hastası bir bebeğimiz. Bu kermeste gördüğünüz herkes bebeğimiz için gönüllü olarak buradalar. Amacımız Zeynep Sare’nin bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Düzce’nin bebeğine sahip çıkmasını ve daha sonrada Türkiye’nin sahip çıkmasını istiyoruz. Düzenlediğimiz kermese vatandaşların ilgisi çok güzel. Beklediğimizden fazla ilgi görüyoruz. Ürünlerimizin hepsi vatandaşlarımızın el emekleri. Gönüllü arkadaşlarımızın topladığı eşyalar. Kermesimizde çeyiz ürünlerinde çocuk kıyafetlerine kadar her şey var. Düzce esnafından aldığımız bebek kıyafetlerinden, büyükler için aldığımız kıyafetlerimiz her şey mevcut. Zeynep Sare’ye nefes olabilmek için herkesi buraya davet ediyorum. Bizlere de yardımcı olmalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

NEFES OLMAK İÇİN İSVİÇRE’DEN GELDİM

Zeynep Sare bebek için İsviçre’den gelerek destek veren Özlem Kaya, nefes olmak için geldiğini söyleyerek, “Ben Zeynep Sare için İsviçre’den Düzce’ye geldim. Sosyal medya hesabımda görmüştüm ve yardım etmek için hemen atlayıp buraya geldi. Kendim aslen Kırşehirliyim buraya da Zeynep Sare’ye destek olmak ve ona nefes olmak için geldim. Sabah çok erken saatte burada olduk. Şu an da insanların ilgisi güzel” dedi.

 


Editör: N. Cingirt