İl Genelinde 2 bin 500 Covid Hastası, 10 bin Temaslı İnsan Var

17.04.2021 - 13:27
652

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Oxijen TV’ye yaptığı özel açıklamada, 2 bin 500 civarında vatandaşın testinin pozitif çıktığını ve bu hastalarla temaslı 10 bin civarında kişinin de evlerde karantina altında tutulduğunu açıkladı. Yılmaz ayrıca, Düzce genelinde100 bin civarında vatandaşın aşılandığını bildirdi.

 Düzce’de vaka sayılarında ki artışa dikkat çeken il müdürü Yasin Yılmaz, “Kent olarak Türkiye’de olduğu gibi belli oranda artış var ve kurallara dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.  Yılmaz, “ Düzce’de testi pozitif çıkan ve 10 gün karantinada bulunan 2 bin 500 civarı vatandaşımız var “ dedi.

AİLE ZİYARETLERİNE ARA VERELİM

Oxijen TV’ye özel açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz  şuan Düzce’de 100 bin vatandaşımızı aşıladık bunun 36 binine 2 doz aşılama yaptık geriye kalan 60 bin civarı vatandaşımız ise ilk doz aşılamanın yapıldığını belirten, Yasin Yılmaz şunları söyledi; “Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de vaka sayılarında artış var. Tüm vatandaşlarımızı dikkatli olmaları ve kurallara uymalarını istiyorum. Vatandaşlarımızdan beklentimiz kalabalık ortamlarda ve kapalı alanlarda fazla durmamalarını ifade ediyorum.  Aile ziyaretlerini mümkün olduğunca erteleyelim. Aşılama çalışmalarımız sona gelene kadar bu kurallara dikkat edelim “ dedi.

SON 2 GÜNDE VAKA SAYILARINDA ARTIŞ VAR

Açıklamasında yoğun bakım doluluk oranlarına da değinen Yılmaz şunları söyledi: “ Şuanda ilimizde 100 binde 358 gibi bir rakam vardı fakat son iki günde bu sayı biraz daha arttı. Şuanda ilimizde 2 bin 500 civarında testi pozitif çıkmış ve 10 günlük karantina sürecinde olan ve takip ettiğimiz vatandaşımız var. Bunların üç katı kadarda temaslı olanlar var. Karantinada olan vatandaşlarımızı takip ediyoruz. Aşılama da 100 bin üzeri vatandaşımızı aşıladık. Bu sayının içerisinde olan 36 bin vatandaşımıza birinci doz ve ikinci doz aşılamayı yaptık. Geri kalan 60 bin civarı vatandaşımız ise tek doz aşılamayı yaptık. Yoğun bakım doluluk oranımız da yüzde 70’lerde devam ediyor. Hastane doluluk oranımız ise yüzde 47’lerde seyir ediyor. Bu sayılar sadece kovit hastalığı için değil diğer hastalıklar içinde geçerli” dedi.


Editör: N. Cingirt