UZUNMUSTAFA'DA YOLUMUZ KAPANIYOR İSYANI

Uzunmustafa Mahallesi sakinleri, yıllardır kullandıkları yolda bir anda inşaat çalışması başladığını görünce şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar 5 metreye yakın kaldırım işgal ediliyor ve yolumuz kapanıyor” dedi.

28.04.2021 - 21:53
945

Uzunmustafa Mahallesi, 845'inci sokak üzerinde geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmaları başladı. İddiaya göre yolun kenarındaki yaya kaldırımı kırılarak inşaat çalışması yapıldı. Yola ve kaldırıma temel atılması üzerine mahalle sakinleri  tepki gösterdi.

“Yola Taşmalar Var”

Uzunmustafa Mahallesi Muhtarı Halit Özdemir, vatandaşın haklı olduğunu belirterek, “ Biraz önce gittik gördük, yola taşmalar olmuş. Fakat kimse plansız bir şey yapmaz. Belediye izin vermeden kimse hareket edemez. Plan dahilinde hareket edilmiştir. Eksik olan kaldırıma biraz daha gelmiş. Başka bir vatandaşın kaldırımdan daha içeride bu vatandaş  dışarı çıktığı için vatandaşlar şikayetçi olmuş. Bununla ilgili Belediyeye ve bana da şikayetler geldi. Bizde gittik yerinde baktık. Kanunuz kimse bir şey yapamaz fakat orada vatandaşlar şikayetlerinde haklılar” dedi.

“Bizimle Kimse İlgilenmedi”

Mahalle sakini Ali Can, yolun daraltıldığını belirterek, “Bize burada yanlışlık yapılıyor. Bu inşaat kaldırımı ileri alıyor bizimkisi geride kalıyor. Bu inşaatı kimin yaptığı belli değil. Yol çıkılmış, kaldırım çıkılmış buna rağmen yolun ortasından beri barikat çıkılıyor şuanda. Gerekli yerlere müracaatımızı yaptık fakat kimse ilgilenmedi. Belediyeye gerekli başvuruyu yaptık fakat onlar gelip incelemedi.  Burada kimin kimi koruduğu belli değil. Burada yanlışlık var. Yol daralıyor. Millet yolu genişletir bizim halkımız yolu daraltıyor. Bu nasıl bir iş biz çözemedik. Yetkileri buraya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Dört Metreye Yakın Daralma Var”

Yolun yarısının arsaya dahil edildiğini ifade eden, Ruhi Can, “Bu inşaatı kimin yaptığı çok önemli değil. Bizim mahallemiz güzel bir mahalle, gördüğünüz gibi bu inşaatta yolun yarısı arsaya dahil edilmiş. Bizim derdimiz yolun daralmaması. Görüldüğü gibi burada 4 metre ’ye yakın daralma var. Biz yaparken santimine kadar aranırken bu bina yapılırken neden aranmıyor. Gördüğünüz gibi diğer binalardan farklı bizim itirazımızda bu daralmaya. Burada hiçbir belediye yetkilisi yok arıyoruz kimseye ulaşamıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 


Editör: N. Cingirt