KAN BAĞIŞI KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR

KAN BAĞIŞI KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR
3.05.2021 - 10:54
874

Valilik kavşağında bulunan Kızılay Düzce Kan Bağışı Merkezi, Ramazan ayı süresi içinde de  bağışçılara kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.  Kızılay Düzce Genç Gönüllüleri ise,   azalan kan stoklarına  destek olmak için  iftar sonrası kan bağışında bulundu.

Kızılay Düzce şubesinden yapılan açıklamada, Coronavirüs pandemisinin etkilerinin artarak devam ettiği bu günlerde, Ramazan ayının da gelişiyle birlikte, gönüllü vatandaşlarımızın kan bağışlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız.

Hastanelerimizde tedavi gören ve kan bekleyen hastalarımızın ihtiyaçları yalnızca gönüllü bağışçılarımızın kan bağışlarıyla karşılanabilmektedir. Bağışlanan bir ünite kan ile üç kişinin hayatı kurtulmaktadır “ denildi.

AVM ÖNÜNDE KAN BAĞIŞI KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR

Krempark AVM önünde bulunan kan alma otobüsü haftanın 7 günü kan bağışı almaya devam ediyor. Oruç tutan bağışçılar ise, ftar sonrasından başlayarak gece   saat 01:00’a kadar kan bağışında bulunabilirler.

Yapılan açıklamada; “ Sokağa çıkma kısıtlaması kan bağışına engel değildir. Kan bağışlamak isteyen vatandaşlarımız www.kanver.org internet adresimizden randevu alarak kan bağışına gelebilirler. Randevu alamayan bağışçılarımız için de, kan bağışında bulunduklarını gösteren gerekli belgeler kan alma otobüsümüzde düzenlenmektedir.

18-65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı kan bağışlayarak hayat kurtarmaya davet ediyoruz.

Düzce Kan Bağışı Noktaları:

Kan Merkezi Ana Bina: Hafta içi her gün 08:00-17:00

Krempark AVM önü Kan Alma Otobüsü: Haftanın 7 günü 15:00-19:00 ile 21:00-01:00 saatleri arası.


Editör: N. Cingirt