DAHA TİTİZ DAVRANACAĞIZ

DAHA TİTİZ DAVRANACAĞIZ
21.04.2021 - 16:37
537

Düzce İl Pandemi Kurulu Toplantısı Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında yapıldı. Vali Atay, "Alınan kararların uygulanmasında daha titiz davranacağız" açıklamasını yaptı.

Düzce Valisi Cevdet Atay, başkanlığında yapılan İl Pandemi Kurulu Toplantısı valilik toplantı salonunda yapıldı.  Düzce genelinde salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmaları ele alındı.

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Atay, Düzce’ vaka sayılarının artığını belirterek, “Biliyorsunuz son hafta açıklanan verilerde ilimizde vaka artış oranı maalesef en önde gidiyor. Biz, Düzce’nin birinci sırada olmasını istiyoruz ama bu vaka artışında değil. Burada almamız gereken tedbirleri ve yapmamız gerekenleri ilçe kaymakamlarımızla, daire amirlerimizle video konferans yoluyla değerlendireceğiz. Aslında çok yerinde kararlar alınmış ve bu kararlar uygulamaya çalışıyoruz. Bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele sadece kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen bir mücadele değil. Tüm vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Artışları durduracağız ve bu tabloyu tersine çevireceğiz. Bunun için alınan tedbirlerin uygulanmasında eksiklik ve aksaklık var mı değerlendireceğiz. Bundan sonra alınan kararların uygulanmasında daha titiz davranacağız” dedi.

POZİTİF VAKALAR YURTLARDA AĞIRLANABİLİR

 Ev içi bulaş oranının yüksek olduğunu belirten Atay, pozitif vakaların yurtlarda ağırlanabileceğini hatırlatarak; “Ev içi bulaş oranı yüksek. Özellikle virüse yakalanan kişiler evlerinde kendilerini izole edemiyorlarsa bu insanları daha önce yaptığımız gibi yine misafir etmeye hazırız. İmkanları olmayanlar, evleri kalabalık olanlar, diğer hane halkına bulaştırmak istemeyenler tarafımızdan misafir edilebilir. Filyasyon ekiplerimiz bu konuda daha önce bir çalışma yapmıştı. Yine vatandaşlar bu konuda telkin edilebilir” diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÜKÜ AĞIR

 Kurallara uyularak sağlık çalışanlarının yükünün hafifletilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Atay “Sağlık çalışanlarımızın bir gücü var. Hastanelerde bu konuda daha fazla sıkıntı yaşanmaması için elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız Kurallara uyarak, kuralların önemini hissederek bu işin üstesinden gelebiliriz. Bizlere ciddi manada görevler düşüyor. Bu hafta durum pek iç açıcı değil. Ama bu tabloyu çevireceğimize inanıyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun” şeklinde açıklama yaptı.

 


Editör: N. Cingirt