Hava kirliliğinin bir nedeni daha! Şartnameye uygun yapılmamış!

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, Bostanlık İlkokulu’nda ihale ile yapılan kazan değişim işinin şartnamede belirtilen şartlara uygun yapılmadığını ifade etti.

Hava kirliliğinin bir nedeni daha! Şartnameye uygun yapılmamış!
14.04.2021 - 17:01
648

  İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, hava kirliliğinin sebeplerinden bir tanesinin de Sanayi ve toplum yaşam alanlarının  ısınma ve üretim deşarj üniteleri olduğunu belirterek, “Kentin en önemli sorunlarından birisi olan hava kirliliğinin sebeplerinden birisi de gerek sanayi ve gerekse de toplu yaşam alanlarının ısınma ve üretim deşarj üniteleri olan bacalarının sağlıklı olup olmadığıdır” dedi.

   Düzce’de eğitim veren Bostanlı İlkokulu’nun kazan değişim işinin ihale şartnamesine uygun olarak yapılmadığını, şartnamede yazıldığı gibi otomatik kazan takılacağı yerde manuel kazan takıldığını, yine şartnamede yazıldığı halde kazana ait  bacanın değiştirilmediğini belirten Dinçer, “Önemli toplu yaşam alanlarından olan okullar da bu konuda dikkat çeken unsurlardan biridir. Düzce’de eğitim veren Bostanlık İlkokulu’nu ele aldığımızda, ilkokulun kazan ve bacasının ihale şartnamesine uygun olarak yapılmadığı görülüyor. Bu noktada yetkilileri ihale şartnamesini incelemeye,  iş bitimi ve şartname arasındaki uyumsuzluk ile alakalı adım atmaya davet ediyoruz. Hava kirliliği bazlı çalışmalarımız paralelinde endüstriyel ve toplu yaşam alanlarının deşarj üniteleri ve bacaları ile alakalı inceleme ve çalışmalarımızın süreceğini de kamuoyunun dikkatine sunuyoruz” dedi.


Editör: N. Cingirt