CHP Kadın Kolları'ndan 23 Nisan etkinliği!

HP Düzce İl Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.

CHP Kadın Kolları'ndan 23 Nisan etkinliği!
23.04.2021 - 20:36
535

  CHP Düzce İl Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak üzere Düzce sokaklarındaydı. 

   Programa Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Devrim Köroğlu ve Gençlik Kolları İl Başkanı Emrah İlhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. 

   Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan CHP Düzce Kadın Kolları İl Başkanı Jale Akyıldız geleceğin teminatı aynı zamanda bugünün ortakları olan çocukların bayramını kutladı.

   Milli duyguların gün geçtikçe unutturulmaya çalışıldığı günümüz koşullarında eski Milli Bayramları arar olduklarını beyan eden Akyıldız; 

   "Küresel salgını bahane edilerek Milli Bayramlarmızı coşkuyla kutlamamıza izin verilmiyor. Örneğin Bugün Valilik makamına resmi dilekçeyle yaptığımız müracaat önce Pandemi kurallarına uygun bir şekilde maske ve mesafe kurallarına uyumak kısmi kişi sayısı (Yönetim Kurulları) için izin veriliyor. Sonra ertesi gün gerekli yazılı izin aldığımız noktada bugün bize diyorlar ki: Yarın tören yapamazsınız. Nedenini sorduğumuzda da Pandemi var, sokağa çıkma yasağı var, vaka sayıları ilimizde arttığından ötürü alternatif tören düzenlemeniz virüs yayılma riski teşkil ediyor diyorlar. 

   Merak ediyoruz, AKP Kongrelerindeki Lebalep diye övünerek tıka basa dolan salonlarınızda kongreler yapmak serbestken, geniş katılımlı açılışlar düzenlemek serbestken bizlere resmi törenlerin yapıldığı, çok geniş alana sahip olan Anıtpark'ta Atamızın huzuruna çıkıp, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından ve akabinde törenimizi sonlandırmızın ne gibi bir COVİD-19 riski taşımaktadır? Bu yüzden bir gün önceden geleceğimizin teminatı ve bugünün ortakları olan çocuklarımızla biraraya geldik. Onlara Türk Bayrağı ve Balonlar verdik, gönüllerini yapmaya çalıştık. Aynı zamanda şehir merkezinde bulunan esnaflarımızla kolaylıklar dileyerek camlarına asmak üzere Türk Bayrağımızı teslim ettik, maske takdim ettik. 

   Güzel bir etkinlik oldu. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen arkadaşlarıma ve partili İl ve Merkez İlçe Yöneticilerime, Kadın Kolları Yönetim Kuruluma ve Gençlik Kolları İl Başkanımız Emrah İlhan'a teşekkür ediyorum. Ülkece Milli Bayramlarmızı coşkuyla kutlayabileceğimiz, ülkece, milletçe; sağlıklı, sıhhatli, yasaksız nice bayramlara bir an önce kavuşmayı diliyor, Dünya Çocuklarına Bayram ilan eden tek liderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını rahmet ve özlemle anıyorum" ifadelerinde bulundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar