FARUK BEYE DERDİMİZİ BİR TÜRLÜ ANLATAMADIK

FARUK BEYE DERDİMİZİ BİR TÜRLÜ ANLATAMADIK
13.04.2021 - 08:24
2304

Düzce’nin adını dünyaya duyurmak amacıyla Antalya’ya gidecek olan 1881 Güreş İhtisas Kulübü güreşçilerin  İl Temsilcisi Ramazan Topal, kısa sürede elde ettikleri başarıdan ötürü  gururlu olduklarını  ancak yeterli  destek almadıkları  için burukluk yaşadıklarını söyledi.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Düzce Belediyesi 1881 Güreş İhtisas Kulübünde güreş yapan toplam 30 sporcumuz, Antalya’ya milli takım seçmelerine gidiyor. Kemer ilçesinde yapılacak olan U-15 Küçük Yıldızlar, Büyük Yıldızlar, Gençler kategorilerinde serbest ve grekoromen stilde ilimiz sporcuları milli forma giymek ve Düzce’nin adını Dünyaya duyurmak için mücadele edecekler.
Müsabakalar öncesi yapılan hazırlıklarla ilgili Oxijen TV’ye özel açıklamalarda bulunan Güreş Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Ramazan Topal, “Dünya ikincisi, Avrupa şampiyonu ve devlet sporcusuyum. Aynı zamanda Düzce Güreş federasyonu il temsilcisiyim ve Belediye Güreş Kulüp başkanıyım” dedi. 

  DÜZCE’Yİ YURT DIŞINDA TEMSİL EDECEK

Topal, “Öncelikle bize bu salonu açan eski belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. Biz Antalya’da U 15 yaş grubu küçük yıldızlar dediğimiz kategorisinde serbeste 10 sıkletin ikisinde şampiyon olduk. Grekoromen sıklette ise 10 sıkletin birinde şampiyon olduk. Düzceli 3 şampiyon sporcu milli takıma gitmeye hak kazandı ve milli takımla Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Bu büyük bir başarı. 4 yıllık çalışmanın eseri bu. Biz burada sadece çocuklarımıza güreş eğitimi vermiyoruz. Çocuklara her anlamda eğitim veriyoruz “ dedi.

GENÇLİK MÜDÜRÜ BİZE ÇOK ÖNEM VERİYOR

Gençlik Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’nın kendileri ile yakından ilgilendiğini belirten Topal, “Sağ olsun gençlik spor il müdürümüz bizimle ilgileniyor ve çok önem veriyor. Gideceğimiz yerlere arabasını veriyor.  Oradaki memur arkadaşlardan bizlere yardımcı olmalarını istiyor. Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. Düzce için başarılı bir müdüre sahip olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

DÜZCE BELEDİYESİNDEN ALDIĞIMIZ BÜTÇEYİ ALAMIYORUZ

Daha öncesinden Düzce Belediyesi tarafından kendilerine bütçe ayrıldığını ancak şu anda bir bütçe olmadığını belirten Topal, “Düzce Belediyesi bir yere kadar destek veriyor. Bir yerden sonra destek olmuyor. Biz burada tesisleri kullanıyoruz. Maçlara giderken araçlarımızı veriyor. Bundan önce bize belediye tarafından bütçe ayrılıyordu. Şu anda böyle bir durum yok. Biz burada o paraları çocuklarımıza harcıyorduk onlara eşofman alıyorduk. Buradan Düzceli iş insanlarına da seslenmek istiyorum biz kaç gündür basındayız. Kimse bizi arayıp halimizi hatırımızı sormadı. Bize kimse destek vermedi” dedi.

BAKAN BEY BİZİ MUHATAP ALSIN

Bakan bey bize güvensin diyen Topal, “Bizim belediye başkanımızdan tek beklentimiz bizden hesap sormasını istiyorum. Bize sadece güvensin biz Düzce’nin adını sadece Avrupa’da değil Dünyada duyuralım. Bize güvensin ve bizi dışlamasın. Bizi Bakan bey muhatap alsın,  birim müdürleri ile karşı karşıya bırakmasın. Bize kendisi hesap sorsun. Bizim kendisinden beklentimiz bu” dedi. 

ADAMLARIN BÜTÇESİ 5 TRİLYON BİZİM  BÜTÇEMİZ YOK

Yeterli desteği alamadıklarını belirten Topal, “Cumhurbaşkanımız her belediye başkanları toplantısında şunu söylüyor. Ata sporlarımıza önem vereceksiniz diyor. Ben kendim duydum bunu ve şahit oldum. Bunun başında güreş, binicilik ve yüzme geliyor. Biz destek alıyoruz diyemeyiz. Yeterli desteği zaten alamıyoruz. Bizi sağa, sola muhtaç ediyorlar. Bende üzülüyorum. Biz neden üzülelim rahat rahat maçlara gidebiliriz. Ben başarılıyım. 10 sıkletin 3 sıkletinde şampiyon oldum. Şu an Ankara Büyük Şehir Belediyesinde, İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde şampiyon yok.  Adamların bütçesi 5 trilyon bizim burada bütçemiz yok” dedi. 

DERECEYE GİREN ÇOCUKLARIMIZI DIŞARIDAN İSTİYORLAR

Maddi değil manevi destek beklediklerini belirten Topal, “Şu an derece yapan çocuklarımızı dışarılardan istiyorlar. Ben de onların istikbaliyle oynayamam. Burada durursak bir şey yapamayız bunu da söylüyorum kendilerine. Çocuklarımızın burada kalarak devam etmelerini isterim ama destek yok. Belediyede yok diyor yapacak bir şey yok.  Bu sabah kahvaltıda Sayın bakanımızla bir araya geldik fakat Faruk beye derdimizi anlatamadık. Kalabalıktı yoğunluktan bizi dinlemedi sanırım, bizde kendileriyle konuşamadık. İçimde bir ukdedir. Bende isterdim bizi 10 dakika dinlemesini. Bizim kendisinden taleplerimiz var. Keşke bizi dinleseydi Bizim maddi bir taleplerimiz yok manevi desteklerini bekliyoruz kendisinden toplantı sonrası Fotoğrafımızı çektiler sonra ayrıldık çıktık geldik. Bu duruma çok üzüldüm “ dedi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar