Algün: Projeye Haziran ayında başlayacağım

Binalarla İlgili Belediye Nasıl Bir Yol izleyecek Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün "Düzce'nin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganıyla startını verdiği "Kent Estetiği Projesi", cadde üzerinde çirkin görüntü oluşturan bina ve içinde yabancı otların büyüdüğü boş arsalar ne olacak sorusunu akıllara getirdi.

Algün: Projeye Haziran ayında başlayacağım
11.05.2021 - 19:17
957

Düzce’ye yeni bir vizyon, şehrimize yeni bir kimlik katacağını düşündüğümüz Düzce’nin atar damarı olan Cedidiye meydanı ile Krempark AVM arasında kalan bölgede yapılan çalışmaları Oxijen medya grubu olarak önemsiyor ve destekliyoruz.

Cadde üzerinde ekonomik ömrünü dolduran ve göz kirliliğine neden olan   binaların yanı sıra, Anıtpark çevresinde müteahhitler tarafından arsa sahipleriyle kat karşılığı adı altında anlaşma yapılarak etrafı kapatılan ve  yıllardır çivi çakılmayan metruk binalar, içinde yabacı otların büyüdüğü arsaların "Kent Estetiği Projesi" ne nasıl entegre edilecekleri sorusunun cevabını kamuoyu merakla bekliyor.

Bu arsalardan biri olan ve etrafı Algün İnşaat’ın tanıtım afişleriyle kapatılan; önünden her gün binlerce insanın gelip geçtiği Valilik kavşağı Mehmet Akif caddesi girişinde 20 yıldır yapılmayı bekleyen  arsanın akıbeti kamuoyunun en çok merak ettiği soruların başında geliyor.

Cihat Algün: “ Mal Sahipleriyle Sorunlar Giderildi”

Kamuoyunu bilgilendirilmesi  adına soru yönelttiğimiz Algün İnşaat sahibi Cihat Algün Oxijen Medyaya  yaptığı açıklamada, projenin bugüne kadar hayata geçirilememesinin ekonomik nedenlere bağlı olmadığını, mal sahipleriyle yaşadığı hukuki sorunlardan kaynaklandığını söyledi.

Haziran Ayı İçinde Projeye Başlayacağız

Şehir merkezinde belediye başkanı Faruk Özlü’nün başlattığı dönüşüm projesini takip ettiğini ve desteklediğini söyleyen Algün, Valilik kavşağında Mehmet Akif Caddesi girişinde toprak sahipleriyle yaptığı kat karşılığı anlaşmadan kaynaklanan hukuki sorunları giderdiklerini ve yapılan anlaşmaya  bağlı olarak Haziran ayın içinde   projeye start vereceğini belirtti.


Editör: N. Cingirt