Fiyatlar hayvan başına bin lira arttı

Düzce Hayvan Pazarında yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlilik yaşanıyor. Pazarda alıcılar fiyatların yüksekliğinden dert yanarken, besiciler fiyat artışını yemin pahalılığına bağlıyor.

Fiyatlar hayvan başına bin lira arttı
11.06.2021 - 08:36
791

Düzce Hayvan Pazarı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlendi. Pazara, Düzce’nin her bir yanından kurbanlık hayvanlar gelirken, birçok kişi de alıcı olarak pazara geldi. Kurbanlık almak için sabahın erken saatlerinde hayvan pazarının yolunu tutan vatandaşlarla, kurbanlıklarını satmak isteyen besiciler arasında sıkı pazarlıklar yaşanıyor.

 Kurban Bayramı öncesi yaşanılan hareketliliği normal olduğunu dile getiren Besiciler Oxijen TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Yem fiyatlarının çok pahalı olduğunu belirten hayvan satıcıları yemleirn geçen seneye göre yüzde 100 zamlandığını belirtti. Bir kurbanlığın kendini anca kurtardığını dile getiren besiciler yem fiyatlarının ucuz olması gerektiğini söyledi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Rant değil belediye yararı

Rant değil belediye yararı

  • 16.11.2022

Resmi İlanlar