LÜTFEN ARAZİLERİNİ UCUZA SATMAYIN; EN AZ 5 KATINA ÇIKACAK

LÜTFEN ARAZİLERİNİ UCUZA SATMAYIN; EN AZ 5 KATINA ÇIKACAK
16.06.2021 - 05:39
1058

Beyköy beldesinde bulunan Birinci OSB’nin genişlemesiyle ilgili çalışmalar devam ediyor.  Bu genişlemeyle ilgili de rantçılar çalışmalara başlamış durumda.  Genişlemenin olacağı alandaki arazileri toplama kurnazlığına soyunanlar, ucuza alacakları arazileri 5 katı fiyatına satacaklar.

OSB’nin genişletilmesi çalışmaları tüm itirazlara rağmen devam ediyor. Tarım arazileri tek tek sanayiye kurban edilirken, arazi sansarları da  ellerini ovuşturmaya çoktan başlamış.

Düzce’de bu tarz yatırımlar öncesi sahneye çıkan bu isimler, şimdi de OSB’nin genişleyeceği arazileri toplamanın derdine düşmüş. Birileri araziler için bloke koydururken, diğerleri arazileri kendi adlarına alması için paravan isimler bulmaya başlamış çoktan.

OSB’nin genişletileceği alandaki arsa sahiplerine buradan sesleniyoruz: Lütfen arazilerinizin satışını bu insanlara yapmayın. Sizden alacakları fiyatların 4-5 katı fiyatına bu arazileri satacaklar. Sizin üzerinizden milyonlarca lira kazanacaklar.

Arazi sansarları, bu güne kadar Düzce’de yapılan her yatırım öncesinde, yatırımın yapılacağı alanlardaki arazileri toplayıp, kısa yoldan para kazandılar. Bu kez gözlerini genişlemesi planlanan OSB arazilerine diktiler. Üç kuruşa vatandaştan alacakları arazileri yatırımcılara milyon liralar üzerinden satma hesapları yapan bu kişilerin oyununa gelmeyin ve arazilerinizin satışı için acele etmeyin.


Editör: N. Cingirt