Muhalefet neye muhalif? Artık anlayalım...

  • 10.05.2019 00:00

 Kendini muhalefet diye konumlandıran cepheleşmenin bütün değerleri altüst ederek, bütün kavramları tanınmaz hale getirerek ve kitleleri sersemleterek ilerlediğini bilmek gerek...

Seçimden sonra çok yazdım...
Bir kez daha yazayım...
Cumhur İttifakı için "ben kendi yaptığıma ve dediğime bakarım, gerisi beni ilgilendirmez"tavrıyla siyaset yapma dönemi çoktan bitmiş olmalıydı...
Artık kesinkes bitmeli!
Karşınızdakilerin hesaplarını, hamlelerini ve işaretlerini ders gibi çalışmak, bilmek ve öyle yürümek zorundasınız.
CHP milletvekilleri açık açık darbeyle tehdit ediyor, gazetecilerini dilleri sürçüp (yani arzularını ya da arkalarındaki operatörleri açığa vurup) "hızlı bir işgal gelecek" diyor, 2013'ten kalma bir FETÖ sloganı bir saat içinde her yeri sarıyor...
Ve bütün bunlar karşısında "nihayetinde İstanbul için yerel  yapıyoruz, biz yine yollardan, köprülerden, dev yatırımlardan söz edelim" demeyin, ne olur!

***

Kırk yıl boyunca ülkedeki sayısız eve sızmış  ayinlerinin atmosferi ile şimdi "İmamoğlu için dua ederken alnımda tam üçüncü gözümün olduğu yere baş parmağımla bastırıp ayet-elkürsi okudum" diyen Nişantaşılı tip arasında hiçbir bağ yok sanıyorsak, fena yanılıyoruz.
Şimdi unuttuk tabii...
Gezi zamanı bir takım odaklar Taksim'e bozkurt işareti yapan, üç hilalli bayrak taşıyan grupları sürmüş ve tazyikli su yedirmişti.
2013'teki o görüntüyle 2017'de kurulan İyi Parti'yi birbiriyle ilintisiz bir sürecin aktörlerisanıyorsak, fena yanılıyoruz.
Geçmişte Suriye'de şahin Hillary ile güvercin bazı muhafazakar politikacıların bugün Batı korosunun en önünde yer alıp AK Parti'ye saldırıyor olması bağlantısız olgular sanıyor ve bunusadece siyasi hırsa bağlıyorsak, olup bitenlerden hiç anlamamışız demektir.

***

Sonunda hangi noktaya geldiğimiz açık değil mi?
Uzun yıllardır varlığına alışılan ve herkesin pozisyonlarını pekiştirip siyasi konforunuyaşadığı laik-dindar çekişmesini söndürdüler...
HDP ile PKK arasındaki ilişkiden söz edince sağır gibi davranan çok geniş bir kitleoluşturdular...
Sandık siyaseti, seçim hedefleri ve sloganlarıyla zerre ilgisi olmayan bir durum.
Türkiye'nin bağımsızlık arayışını durdurmak ve bütünlüğünü bozmak için Türkleri kullanıyorlar.
Bütün hikâye budur.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar