Ayhan Bilgen HDP’den istifa etti: Yolcu yolunda gerek

Eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, HDP üyeliğinden istifa ettiğini belirterek, "Bireysel beklentilerle değil toplumsal kaygılarla 2007 yılında Bir Umut adaylığı ile başlayan siyasi birlikteliğimiz yeni toplumsal kaygılarla sonlandırıyorum" dedi.

Ayhan Bilgen HDP’den istifa etti: Yolcu yolunda gerek
14.12.2021 - 06:30
Haber Merkezi
6511

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eski Kars Belediye Başkanı ve eski milletvekili Ayhan Bilgen, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Kars Belediyesi’ne kayyım atanmasının ardından görevden alınan Belediye Başkanı Ayhan Bilgen HDP üyeliğinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından "Yolcu yolunda gerek! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle, özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum" notuyla duyurdu. Bilgen’in HDP Genel Merkezi’ne verdiği bugünkü tarihi taşıyan istifa dilekçesi şöyle:

'HDP’Lİ GİBİ GÖZÜKEN İSİMLERİN YÜRÜTTÜĞÜ İFTİRA KAMPANYASI'

“Bireysel beklentilerle değil toplumsal kaygılarla 2007 yılında Binumut adaylığı ile başlayan siyasi birlikteliğimi yine toplumsal kaygılarla sonlandırıyorum. Toplumsal eşitlik, eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesinin farklı platformlarda yürütülmesine dair duyduğum ihtiyacı parti kurullarına ilettiğimi gibi kamuoyu ile de paylaştım. Birlikte çalışırken hangi ilke ve etik değerleri gözettiysem ayrılırken de aynı hassasiyeti göstereceğimi herkesin bilmesini istiyor, HDP üyeliğinden istifa ediyorum. HDP’li gibi gözüken isimler tarafından sosyal medya üzerinden yürütülen iftira, hakaret ve karalama kampanyasının yapacağınız açıklamayla son bulmasını umuyor aksi taktirde kişilik haklarımı savunmak zorunda kalacağımı bilmenizi istiyorum.”

Bilgen, HDP Genel Merkezi'ne gönderdiği istifa mektubunda şu ifadeleri kullandı:


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar