Ankara lobisi lazım demiştim!

  • 16.02.2016 00:00

 16 Mart 2015 yılında yazdığım bir köşe yazımda “Bu şehre Ankara Lobisi lazım” demiştim. İşte yaklaşık 1 yıl önceki öngördüklerim bakıyorum şimdilerde yerini buldu. Tabi ki benim yazımla olmadı bu ama, Ankara’da düzenlenecek tanıtım günleri için harekete geçen Düzce idarecileri, Ankara’da Düzce Lobisi oluşturmak amacıyla yola çıktı.

1 yıl önce kaleme aldığım yazımda Bu şehrin Ankara Lobisine ihtiyacı var demiştim.

Bir çok işinin çözüm merkezi olan Ankara’da yeteri kadar etkili olmadığımız bunu en çok yatırım almakta, yarım kalan yatırımları tamamlayamamakta hissettiğimizi belirtmiştim. Düzce’yi Ankara’da yeteri kadar tanıtamadığımızı , Düzce’nin geleceğine yön verecek, bu şehirden doğan projelerin Ankara’da kabul edilebilirliğini sağlayacak bir lobi oluşturulması gerektiğini savunmuştum.

Bugünlerde benim “ Bize Ankara Lobisi lazım” düşünceme bir çok ortak çıktı. Geçtiğimiz günlerde Düzce Valiliği tarafından organize edilen ve Ankara’da yapılacak olan ‘Düzce Tanıtım Günleri ile ilgili bir toplantı yapıldı. Bugüne kadar elindeki değerlerin kıymetini bilmeyen ve yeteri kadar pazarlayamadığı için henüz gerektiği gibi tanınmayan Düzce’nin eline bir fırsat geçti. Ankara tanıtım günleri ile ekonomik ve ticari kapasitenin arttırılması öncelikli olmak üzere her alanda etkin ‘Düzce Lobisi’nin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Düzce ilindeki ticari kuruluşlar, ülkemizde, Ankara’da ve dünyada yeni pazarlar oluşturacak ve kurumsal kimliklerini güçlendirerek sadece kendilerini yerele değil ulusal ve uluslar arası platforma taşıma fırsatı bulacaklar. Bu projede yapılan tanıtım ve reklam çalışmaları ile, ilgili sektörler dışında, ulusal ve uluslar arası platformda da ilimizin tanınırlığının artırılması planlanıyor. İlimizin marka değerinin yükselmesi ve Ankara’da Düzce lobisinin güçlenmesi amaçlanıyor. İlimizin tarihi, doğal ve turizm potansiyelleri yanında, yöresel ürünlerin tanıtılması ile bölge ekonomisine katkı sağlaması, Kültürel etkileşim sağlanarak, birlik ve beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi hedefleniyor.

Tüm bunlar güzel de kardeşim demezler mi insana, elimizdeki aynı değer, başımızdakiler aynı idareciler peki şimdiye kadar neredeydiniz, şimdiye kadar niye bir lobi oluşturmayı düşünmediniz. Sadece konuşmakla olmadığını biz çoktan anladık ama anlamayanlar bundan sonrasına baksınlar. Bakalım “ Ankara’da Düzce Lobisi” oluşturmada kim gücünü nasıl kullanacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar