Ya Bizimkiler?

  • 31.10.2016 00:00

 Parlamento Muhabiri Murat Polat, 26. Dönem Milletvekillerini değerlendirerek, en sevilen ve en çok çalışan milletvekilleri listesini oluşturmuş. Düzce Milletvekilleri listede yok. Polat, Meclis’te Seçmenleri ile her fırsatta ilgilenen ve hatta yemekhanede bile onlarla sohbet eden ve onların  sorunlarını yakından  dinleyen bu vekilleri sıralarken Bolu ve Zonguldak vekillerini de listeye almış. Bu yazıyı okuyunca ya bizimkiler? Dedim….

Tecrübeli parlamento muhabirinin saydığı milletvekillerinin odaları her gün tıklım tıklım olup, ziyaretçiler ile dolup taşıyormuş…

YA BİZİMKİLER…

Meclis’te o kadar siyasetçi varmış ki bazıları burnundan kıl bile aldırmaz havasından geçilmez kimseye selam bile vermez ve hatta seçmeninden kaçarmış,  bazı siyasetçiler ise o kadar alçak gönüllü ve mütevazi bir insanmış ki şaşırıp kalırmışsınız.

YA BİZİMKİLER…

TBMM Kampüsünde kimi çevirip “en sevilen, en güler yüzlü ve cana yakın olan milletvekilleri kim” diye  sorarsanız alacağınız yanıt tereddütsüz birkaç vekil olurmuş..en çok bu vekiller göze çarpıyormuş..

“ Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Elazığ Milletvekili Ejder Acıkkapı, Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan,Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Konya Milletvekili Halil Etyemez, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek”

Bu Milletvekilleri’ni Meclis’te tek başına dolaşırken  hiç görülmezmiş…Meclis’te Seçmenleri ile her fırsatta ilgilenen ve hatta yemekhanede bile onlarla sohbet eden ve onların  sorunlarını yakından  dinleyen bu vekillermiş..

YA BİZİMKİLER…

Meclis’te 550 Milletvekili içerisinde yerini koruyan bu vekiller ziyaretçi rekoru kırıyormuş..

Bu Milletvekilleri kendi bölgelerine hizmet götürmek için adeta bir birleriyle yarışıyormuş..

Her gün bakanlık koridorlarını aşındıran ve vatandaş’lara nasıl en iyi hizmet götürürüm diyen bu vekillerin çalışmaları Meclis’te örnek bir davranış olarak görülüyormuş.. Kapılarını herkese açık tutan bu vekillere ziyaretçiler çevre illerden de geliyormuş.. Hiçbir parti ayırımı yapmadan vatandaşların sorunlarını dinleyen bu vekiller Ziyaretçi rekoru kırıyormuş…

TBMM’ de bir çok kanun tekliflerine imza atan bu vekiller Genel kurul çalışmalarını hiç aksatmadan ve devamsızlık vermeden takip ediyormuş…..Kamuoyunda büyük takdir toplayan bu Milletvekilleri seçmenleri arasında çok seviliyormuş….

YA BİZİMKİLER…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar