Dostlar alışverişte görsün

  • 25.12.2012 00:00

 Düzcenin Sesi olarak,  ‘Taşımalı Eziyet’ başlığı ile gündeme getirdiğimiz manşet haberimizde,  taşımalı sistemden yararlanan ancak mağduriyetleri devam eden öğrencilerin sorunlarına çözüm bulunmasını istemiştik.

 Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü,  haberimiz üzerine Milli Eğitim Şube Müdürü Bahtiyar Erdoğan imzasıyla bir rapor hazırlayarak Düzce Valiliğine sunmuştu.  Hazırlanan raporun içeriği ile hazırlanış yöntemini Pazartesi günü gazetemizin sürmanşetinden “Sen devletsin, sorun değil çözüm üretmelisin” diye bir kez daha eleştirmiştik.

Anlaşılan o ki,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuklarında oturan bürokratlar, biz gazete olarak çözüm bulun diye kamuoyu oluşturmaya çalıştıkça onlar aksini yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Pazartesi günü yayınlanan haberimizin ardından dün Milli Eğitim Müdürlüğü ilginç bir organizasyona daha imza attı. Yerel yayın yapan bir TV kanalı hariç, Düzce’de muhabirleri olan resmi haber ajansları dahil hiçbir yerel basın organının davet edilmediği toplantıda, taşımalı sistemin sorunları konuşulacağı yerde, yasak savma toplantılarına devam ederek kamuoyuna güya iş yaptıklarını anlatmaya çalıştılar.

Taşımalı sistemin çözüme kavuşturulması gereken bir çok eksikleri dururken, vatandaşlar çocuklarının kış kıyamet çok geç saatlerde evlerine ulaştığını belirterek,  devleti yöneten kurumlardan makul bir çözüm bulmalarını isterlerken, milli eğitim bürokratları dostlar alışverişte görsün misali öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine, “ öğrenci taşırken uyulması gereken kuralar “ semineri veriyor…  Okullar açılalı 4 ay olmuş, servis şoförlerine kural öğretmeye kalkıyorlar. Sen önce çocuklarımızı güvenli bir şekilde ve en makul zaman diliminde evlerine götürmeye çalış.

Soru soran, araştıran ve dönem dönem Düzce’de hiç yazılmayanları dile getiren bir gazetecilik yapmaya çalıştığımız için yıllardır oturdukları koltuğun hakkını vermeyen veya veremeyen bir kısım bürokratlar bizim habercilik tarzımızdan rahatsız olabilirler.

Her sabah telaşla gazetemizi alıp eyvah diyenleri biliyoruz. Dişlerini gıcırdatarak, haberlerimizi okuyanların varlığından haberdarız. Elimizdeki yüzlerce bilgi ve belgeyi Düzce kamuoyuna sunmaktan, yanlışlıkları, haksızlıkları yazmaktan bir adım geri durmayacağımızı herkesin bilmesi gerekir. İktidar, muhalefet, sivil-resmi hiçbir kurum ve kuruluş yaptıkları hizmet ve faaliyetlerden dolayı halka, dolayısı ile kamuoyuna hesap vermekten kaçınmamalı. Bizde zaten ayrım yapmadan eksiklikleri, yanlışlıkları dile getiriyoruz, getirmeye devam edeceğiz.

Biz, birçok altyapı eksikliğimize rağmen sorumlu bir gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. Hiç kimse kusura bakmasın, oturduğunuz o koltuklar size babanızdan miras kalmadı. Binlerce vatandaşımızın vergilerinden kesilen paralarla maaşınızı alıyorsunuz. Size maaş ödeyen bu halka karşı sorumluluklarınız var ve bu sorumluluğu yerine getiremiyorsanız bizde gazete olarak bunları dile getirmeye devam edeceğiz.

Bu böyle biline…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar