Yalancının mumu…

 • 12.02.2013 00:00

 Geçtiğimiz yıl başlamıştı yıpratma kampanyası. Aşağılık, yalan, iftira ve haberlerle Düzce kamuoyu yönlendirilmişti.

Neymiş efendim; Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ek Bina inşaatı yatırımı, Başhekim Prof.Dr.Bünyamin Dikici tarafından engelleniyor diye birileri ortalığı velveleye vermişlerdi.

Yaptığı bir çok haber ve köşe yazıları; sürekli tekzip edilen, düzeltme ile yalanlanan haftalık gazetede yayınlandı ilk önce bu tür haberler…

Neydi bunlar bir hatırlayalım: “Hastanenin ek binasının yapımının başhekim tarafından durdurulduğu ”, “ Bünyamin Dikici, mesnetsiz iddialarla 14 milyon tutarındaki ek bina yaptırımını tehlikeye attı”, ek binanın gerçekleşmesini engelliyor”, binanın durdurulması için savcılığa şikâyet etti”, “Yatırımın geri gitmesi tehlikesi belirdi” başlıkları altında gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan yalan haberler emme-basma tulumba gibi kamuoyuna sunuldu.

Maksatları, millete doğruları sunmak yerine; köşe başlarını tutmuş malum çevrelerin karanlık ve karışık ilişkilerini örtmekti dertleri…

Yapılanlar sadece malum gazetenin haberleri ile sınırlı kalmadı. Ardından, Üniversitenin hastane kantinini işletmekten başka bir faaliyeti olmayan; Düzce Kalkınma Vakfı yöneticileri sazı eline aldılar.

Vakıf yöneticileri, geçtiğimiz yaz aylarında basına gönderdiği açıklamada ek bina ile ilgili “ Proje imzalanmış ve süreç başlamıştır. İnşallah Başhekimimizin iki aylık gecikmeli imzası ek bina inşaatının ihalesini geciktirmez ve ödeneğin geri gitmesi gibi bir problem yaşanmaz.” İfadelerini kullanmıştı.

Açıklamada; 2 aylık gecikmeden bahsedilerek, Başhekim Prof.Dikici’nin buna neden olduğu kamuoyuna ilan edilmişti.

Oysa gerçekler ne malum gazetenin yazdığı gibiydi, ne de Düzce Tanıtma Vakfının dediği gibi…

Bu yalan haberlerle suçlamalara karşı Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Bünyamin Dikici bir basın toplantısı düzenlemiş ve hakkında yürütülen karalama kampanyalarına belgelerle yanıt vererek, ek bina inşaatı sürecinde kendisinden kaynaklı bir gecikme olmadığını açık ve net ortaya koymuştu.

Sonra ne oldu:

Derin bir sessizlik ve pişkinlik. Maksat zaten çamur at izi kalsın.

Aradan 7 ay geçtikten sonra durup dururken Düzce Üniversitesi Rektörlüğünden konu ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, ek bina ile ilgili teknik bilgiler verilerek, süreç anlatılmış ve ortada bir gecikme olmadığı dile getirilmiş.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğünün 31 Ocak 2013 tarihli Üniversitesi Hastanesi Ek Binası ile ilgili basın açıklamasında “Ek Bina Proje Hizmet Alımı işinde, iş artışından kaynaklanan ek süre verilmesi gerekmiştir, proje kontrol süreçlerinde bir gecikme olmamıştır.” Deniliyor.

Haydaa. Bu ne şimdi…

Anlaşılan; hastane ek bina inşaatı ile ilgili Başhekim Prof.Dr.Bünyamin Dikici’den kaynaklanan herhangi bir gecikme olmadığı satır aralarında itiraf ediliyor.

Rektörlüğün bu açıklamasından sonra malum gazetenin internet sitesinde yer alan, ek bina ile ilgili Prof.Dikici aleyhine yaptırılan sipariş haberlerin tamamı site arşivinden birden bire siliniverdi.

 

Peki Prof. Dikici’ye atılan çamurlar, aleyhine yapılan haberler, çıkarılan dedikodulara ne oldu?

Yandı, bitti kül oldu öylemi?

Bu haberlerin internet sitesinden neden silindiğini, biz iyi biliyoruz.

Kısa bir ipucu vereyim.

Çok yakında Düzce kamuoyu, hastane ek binası ile ilgili bugüne kadar kimseciklerin bilmediği bambaşka gerçeklerle sarsılacak da ondan.

Bakalım birilerinin hamiliğine soyunanlar o zaman hangi deliğe girecekler…

Biz sürecin sürekli takipçisi olacagız, birileri unutturmaya çalışsada...

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Engin Sayar
  Engin Sayar
  12.02.2013 17:40

  Geçenlerde bir haber sitesinde, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi İhalesine fesat karıştırıldığı ve olayın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturulduğunu okumuştum.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  12.02.2013 16:29

  Adam olan yaptığı yanlıştan sonra özür diler, adam olan kafasını toprağa gömmez, adam olan savunduğu fikri sonuna kadar savunur. Hüsehin Bektaş doğru yazmış ama karşısındakileri adam zannettiği için fazla beklentiye girmiş. Boşuna bakleme Hüseyin Bektaş, bizim millette balık hafızası varken bu adamlar her şeyi söyler üstüne yatar.

Resmi İlanlar