Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım

  • 17.04.2013 00:00

 Düzcenin Sesi 8 yaşında…

17 Nisan 2006 günü başladığımız yolculukta 9. yılına doğru ilerliyoruz.

Aramızdan ayrılanların yanında ailemize yeni katılan arkadaşlarla yolumuza devam ediyoruz!

Ortak amaç Düzce’mizin daha iyi yerlere gelmesi…

Gecesini, gündüzüne katarak doğru,  ilkeli yayıncılık yapma gayretinde olan Düzcenin Sesi çalışanlarının samimiyetinden hiç kimse kuşku duymamalı.

8 yıldır güçlenerek, yıllara meydan okumuş olan Düzcenin Sesi gazetesi, 2012 yılında yaptığı radikal değişim kararıyla gelişerek geleceğe damgasını vurma azmiyle yoluna devam ediyor.

Bu kentte yaşayan herkesin sesi, gözü, kulağı olma hedefiyle dokunulamayanlara dokunmaya, yazılamayanları yazma cesaretine sahip kadrosuyla her gün okuyucuyla buluşuyor.

Tiraj ve reklam peşinde koşarak değil, ilkeli, cesur, dürüst ve doğru haber ve yorumlarıyla sizlere ulaşmaya gayret ediyoruz.

Soru soran, araştıran ve dönem dönem Düzce’de hiç yazılmayanları dile getiren bir gazetecilik yapmaya çalıştığımız için yıllardır oturdukları koltuğun hakkını vermeyen veya veremeyen bir kısım siyasetçiler ve bürokratlar bizim habercilik tarzımızdan rahatsız olabilirler.

Her sabah telaşla gazetemizi alıp eyvah diyenleri biliyoruz. Dişlerini gıcırdatarak, haberlerimizi okuyanların varlığından haberdarız. Elimizdeki yüzlerce bilgi ve belgeyi Düzce kamuoyuna sunmaktan, yanlışlıkları, haksızlıkları yazmaktan bir adım geri durmayacağımızı herkesin bilmesi gerekir. İktidar, muhalefet, sivil-resmi hiçbir kurum ve kuruluş yaptıkları hizmet ve faaliyetlerden dolayı halka, dolayısı ile kamuoyuna hesap vermekten kaçınmamalı. Bizde zaten ayrım yapmadan eksiklikleri, yanlışlıkları dile getiriyoruz, getirmeye devam edeceğiz. Kendimizi birileriyle sınıflandırmak yerine, farkımızla var olmayı ve ötekilerin de sesi olmayı tercih ediyoruz.

Belgesi, bilgisi olmayan konuları gündemimize almıyor, hayatın gerçekleri peşinde koşmaya çalışıyoruz.

Özellikle 1 yıldır değerlerimiz uğruna verdiğimiz mücadeleden bir milim sapmadan yürüyoruz. Kişilerin zaaflarıyla değil; fikriyatla, olaylarla alakadar olduk. Yapılanlar veya yapılmayanları sorguladık.

Bugüne kadar bu zor ama güzel yolculuğun içerisinde olmuş; yöneticisinden, çalışanından okuruna kadar kervanın bugüne gelmesinde emeğe geçmiş bütün Düzcenin Sesi ailesine de teşekkür ediyorum.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar