Amerika’nın kucağında oturup Kürtler’i ‘Amerikancılık’ ile suçlamak

  • 24.06.2015 00:00

 Haklısınız mümin kardeşlerim, haklısınız.

Bizler yoldan çıkmış Amerikan uşaklarıyız; sizler ise sahabe devrinden kalma, pir û pak tevhidî devrimci Müslümanlar’sınız. Ümmet’in gururusunuz.

Sizin hiç Amerika’yla, emperyalistlerle işiniz olmaz; onlara uşaklığı biz yapıyoruz.

Afganistan’da Amerikan eğitimi ve silahlarıyla savaşan bizdik 10 yıl boyunca.

Çeçenistan’da Amerikan eğitimi ve silahlarıyla savaşan bizdik beş yıl boyunca.

Suriye’de Amerikan eğitimi ve silahlarıyla savaşan da biziz üç yıldır.

Beyazıt Meydanı’nda “Suriye Devrimiyle Dayanışma Gösterisi” düzenleyip açık açık Amerika’dan silah isteyen, bas bas bağırıp utanmadan NATO’dan silah talep eden de bizdik, siz değil.

Hatay ve Osmaniye’de CIA elemanlarından eğitim alanlar da bizleriz.

ABD devletinin tââââ Texas’tan başbakan gönderdiği kişiler de biziz, siz değil.

Hillary Clinton ile ÇAK yapan kişi de zaten Nêçirvan Barzanî’ydi. Davutoğlu değil!

İstanbul’un beş yıldızlı otellerinde CIA ajanları ve Amerikan diplomatlarıyla toplantı üstüne toplantı yapanlar da zaten ÖSO’nun Heso Hüso’ları değildiler. Onlar HDP milletvekilleri idiler.

Kosova’da “Gökte Tanrı- Yerde Amerika” sloganıyla ulusal kurtuluş mücadelesi veren de zaten UÇK değildi, YPG idi.

Arabayla sevinç konvoyları düzenleyip kameralar karşısında Amerikan bayrağını öpenler de sizin mücahitleriniz değildi, onlar Azadî Hareketi’nin Kürt milliyetçisi üyeleriydiler.

Medresede öğrenci olmaktan başka özelliği yokken birdenbire en gelişmiş ve en ağır Amerikan silahlarıyla ortaya çıkıp tüm Afganistan’ı iki ayda ele geçiren de zaten sizin Taliban’ınız değildi. Onlar Norşîn ve Bitlis’teki medrese talebeleri idiler.

ABD– İran nükleer görüşmelerinde İran masadaki tüm isteklerini ABD ve müttefiklerine kabul ettirip masadan zaferle kalktığında, ABD öncülüğündeki Haçlı ittifakı İran’ın tüm “kırmızıçizgileri”ni eşek gibi kabul ettiğinde, o gün sinirden ne yapacağını bilmeyen, kızgınlıktan dolayı Twitter’de sağa sola saldıran,İran’ı bombalamadığı için Amerika’ya ateş püsküren de siz Türk İslamcılar değildiniz. O gafiller bizim Özedönüş Platformu’nun üyeleriydiler.

NATO, ABD ve Fransa uçaklarıyla birlikte ve “Allah-û Ekber” sloganlarıyla Libya’yı bombalayanlar da sizler değildiniz. Onlar bizim Pêşmergeler idiler.

Dünyanın en müreffeh ülkelerinden biri ve insanlarının hiçbir temel ihtiyaçlarının bulunmadığı bir ülke iken Libya’yı dünyanın en fakir ülkelerinden biri ve insanlarının açlıkla boğuştuğu bir ülke hâline getiren de sizler değilsiniz. Mesud Barzanî’nin ABD ve İsrail’le olan ilişkileri sebep oldu bütün bunlara.

Dünyanın farklı ülkelerinden insanların çalışmak için gittiği bir ülke iken Libya, bugün vatandaşlarının kaçak yollardan başka ülkelere göç etmeye çalıştığı ve yüzlerce Libyalı ailenin Akdeniz sularında boğulmasının müsebbibi de asla sizler değilsiniz. Kürdistan Pêşmerge ordusu Kerkük’ü geri alıp buradaki petrol kuyularını ele geçirdiği için yaşandı bütün bu felâketler.

Haa bir de, bir Mavi Marmara gazisine yalan söylemek yakışmaz; niye yalan söyleyeyim: İsrail’in bölgedeki en büyük ticarî partneri olan, İsrail’le 2002’de 1,5 milyar dolar olan ticaret hacmini 2007’de 3 milyar dolara, 2012’de 4 milyar dolara, 2015’te de 5,5 milyar dolara çıkartan, Mavi Marmara hadisesinden bu yana İsrail ile olan ticaretini tam dört katına yükselten de sizin “Müslüman” AK Parti hükümetiniz değil zaten. Kim söylüyorsa iftiradır! Diyarbakır’daki bizim Çekirdekçi Mısto yapıyor bu ticareti.

Onlarca NATO üssü de Anadolu’da değil, Rojava’da kurulmuş zaten.

Ayrıca, şu anda ABD ve Suud ile birlikte Yemen’i bombalayıp şehirlerini yerle bir eden ve çocuk- kadın demeden binlerce masum sivili katledenler de kesinlikle siz değilsiniz. Erbil’den kalkan Kürt savaş uçakları bombalıyor Yemen’i.

Haklısınız kardeşlerim, haklısınız.

Biz Kürtler yoldan çıkmış Amerikan uşaklarıyız; sizler ise sahabe devrinden kalma, pir û pak tevhidî devrimci Müslümanlar’sınız.

Ümmet’in gururusunuz.

sediyani@gmail.com

Twitter: @IbrahimSediyani

TARAF

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar