Saray Medyası

  • 30.07.2015 00:00

 HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş: “Kobanê’de yaşanan vahşete, bu barbarlığa hangi vicdan sessiz kalabilir? Bütün bu vahşete tepkisiz kalmak vicdana sığar mı?”

     Star Gazetesi: “Demirtaş yine tahrik peşinde! Halkı açıkça sokağa dökme çağrısı yaptı. Hedef gösterdi.”

     *

     HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir: “Yaşanan acıların son acımız olmasını temenni ediyorum. Hiçbir dâvâ, siyaset, insan hayatından daha değerli değildir. Hepinizin vicdanına sesleniyorum. Benim ve bütün vekillerin vekillikleri bir askerin, polisin, gerillanın ve sivilin canına kurban olsun.”

     Türkiye Gazetesi: “Baydemir konuştu, Meclis karıştı! ‘Gerillaya kurban olun’ dedi.”

     *

     İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhanî: “İran’da yaşayan Yahudî vatandaşlarımızın Roş Aşana bayramını kutluyorum. Dînler ve kültürler mozaiği olan İran’da Yahudî vatandaşlarımız, ülkemizin en önemli renklerinden biridir.”

     Yeni Şafak Gazetesi: “İran’dan İsrail’e zeytin dalı! Aralarındaki ‘gizli aşk’ ortaya çıktı. Perde arkasında ‘düşmanmış’ gibi görünen İran ile İsrail’in aslında birbirlerine ne kadar muhabbetle bağlı oldukları, Ruhanî’nin ağzından itiraf edildi.”

     *

     HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş: “Bunlar gerçekten samimî olarak inanmış insanlar değil, dîni istismar ediyorlar sadece. Hem ‘Peygamber’in yolundayız’ diyorlar, hem de lüks ve israf hayatı yaşıyorlar. Soruyorum: Peygamber sarayda mı yaşadı? Hayır, biz böyle bir peygambere inanmıyoruz. Bizim Peygamberimiz iki odalı evde, mütevazi bir hayat yaşıyordu.”

     Yeni Akit Gazetesi: “Demirtaş’tan İslam’a ağır hakaret!... İslam dînini küstahça eleştiren Demirtaş, ayrıca ‘Peygamber’e inanmıyoruz’ diyerek Müslüman olmadığını itiraf etti.”

     *

     Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad: “Uğradığımız terörist saldırılar nedeniyle birçok vatan evlâdımızı şehîd verdik, ordumuzun asker sayısında önemli bir azalmaya neden oldu. Ancak direnme gücümüz ve zafere olan inancımız, aynı güçte duruyor. Emperyalist devletlere ve onların topraklarımıza musallat ettiği terör örgütlerine karşı sonuna kadar vatanımızı koruyacağız. Onlar bu çeteleri bizim üzerimize salarken onlara ‘direnişçi’ diyorlardı, şimdi besledikleri yılan onları sokmaya başlayınca, ‘terörist’ demeye başladılar. Bize saldırırlarken ‘direnişçi’ idiler, onlara saldırınca ‘terörist’ oldular.”

     Sabah Gazetesi: “Esad nihayet itiraf etti: ‘Gücümüz kalmadı’... Bir yıl sonra ortaya çıkan Esad, orduya asker bulamadıklarını söyleyerek yenilgiyi kabul etti.”

     *

     (Ahmet Davutoğlu – Mesud Barzanî telefon görüşmesi)

     Kürdistan Federe Devlet Başkanı Mesud Barzanî: “Operasyon sadece IŞİD’e yönelik olmalı. Herhangi bir Kürt örgütüne yönelik saldırıyı tasvip etmeyiz. Ancak IŞİD terörüne karşı Türkiye’nin yanındayız.”

     Anadolu Ajansı: “Barzanî’den Kandil operasyonuna tam destek: ‘Türkiye’nin yanındayız’. Başbakan Davutoğlu ile telefonda görüşen Mesud Barzanî, Türkiye’nin PKK’ya yönelik hava harekâtında Türkiye’nin yanında olduklarını bildirdi.”

     *

     Hürriyet Gazetesi: “Her şehirde başka bir kadınla... İskoçyalı ünlü aktör Gerard Butler yine bir aşk ilişkisiyle gündemde. Butler, bu kez Sırp model Martina Rajiç ile görüntülendi.”

     İbrahim Sediyani: “Vay şerefsiz!”

sediyani@gmail.com

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar