İkram BAĞCI
İkram BAĞCI

Gazete: Star GAZETESİ

Atama mı? Arapsaçı mı?

  • 12.09.2014 00:00

 KPSS sınavı yapıldığı andan itibaren herkeste oluşan en önemli merak kontenjan oranlarının ne olacağı ve alımların nasıl yapılacağı konusuydu. Bu uğurda elimize geçen bir çok bilgiyi yazılarımızda paylaştık. Doğru çıkar veya çıkmaz bu durum tamamen bilgi kaynağının elinde olan veya da olmayan bir sorunsal durumdur. Nacizane özellikle bilgi yokluğunun ve karmaşasasının yaşandığı bu süreçte elimizden geldiğince edindiğimiz bilgileri paylaşmaya çalıştık. 

 
Sürecin meclis çalışmalarından dolayı uzaması, atama bekleyen bir çok öğretmen arkadaşı olması gereken sakinlik ve kişilik yapısından uzak olmasına sebep olmuştur. En son 10 Eylül günü tüm ulusal kanal ve haber ajanslarının kaynağını benden aldıklarına şüphelenenler olsa da (hiç alakası yok) kontenjan sayıları gece açıklanacak diye haber geçmeleri bu iş artık bu gece sonlanacak beklentisini herkeste oluşturmuştur. Bu haberlerin sonrasında gece resmi gazetede yayınlanacağına kesin gözüyle bakmış olan bizler, hiç bir aksaklığın yaşanacağını tahmin edemedik. Neden mi? Çünkü tüm ulusal kanal ve haber ajansları alt yazı geçiyor ve bu gece açıklanacağını ilan ediyordu. 
 
Meclis çalışmalarından sonra yaşanan aksaklıklara birde resmi gazete onayı karmaşasası eklenince haliyle bekleyen binlerce insan hayal kırıklığı kelimesi ile açıklayamayacağımız bir şok yaşadı. Bakanlık personelinin geç saatlere kadar resmi gazetede yayınlanacak diye mesaiye kalıp çalışmaları bitirmesine rağmen, bu sefer de Resmi gazetede yayınlanmadı aksaklığı da dahil olması, atama yapılma sürecinin artık Arapsaçına döndüğünü gösteriyor.  Meclis çalışmalarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı aksaklığın dışında tutuldu diyelim. Sorumlu değildi diye kabul edelim. Peki tüm ulusal basına gece kontenjanlar açıklanacak diye haber yapan servisin kaynağı ne? Zannedersem bu bulununca bende büyük bir yüktün kurtulacağım. 
 
Inşallah bu yazı yayınlanmadan önce kontenjanlar açıklanmış olur. Rabbim gecesi gündüzüne karışan arkadaşlara yardım etsin, gönlünden geçenleri versin. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar