Kurum Müdürleri - Küçüksu Parkı!

  • 29.03.2021 08:09

Kurum müdürleri ve insani ilişkiler!

01.12.2016 tarihinde “Kurum Müdürleri ve İnsani İlişkiler!” alt başlığı ile bir köşe yazısı yazmıştım.

“Resmi veya özel kurum olsun fark etmez. Kurum müdürleri personelini her yönü ile tanıyor mu?

Vali bey, vali yardımcıları, Belediye başkanı, Başkan yardımcıları, Milli Eğitim, Sağlık, Çevre ve Şehircilik, Aile ve Sosyal Politikalar, Gençlik ve Spor veya aklınıza gelen diğer kurum müdürleri, emrinde çalışan personeli bizzat çalışma yerlerinde ziyaret ediyorlar mı? Şayet etmiyorlarsa buna gerek mi duymuyorlar? İnsanları ziyaret etmek, onları onure etmek, moral ve motivasyon açısından doğru bir davranış olmaz mı?

Kurumunda çalışan personelin maddi durumu, sağlık durumu, evinde yatağa bağımlı veya engelli olan bir fert var mı, aldığı para ile geçinebiliyor mu, evi kendisine mi ait, kirada mı, yoksa kimsenin bilmediği şekilde sağdan soldan gelen yardımlarla mı geçiniyor?

Bu konular kurum amirlerini insani olarak hiç ilgilendirmez mi? İdarecilik; Ben amirim, müdürüm, beni o tür konular ilgilendirmez demek midir? Ne dersiniz?

Üniversitede herhangi bir bölümde okuyan öğrencileri bir gün öğretim üyelerinde birisi sınav yapmış. Dersin hocası 3 soru sormuş. İki soru ders ile alakalı, 3. soru ise okula her gün geldiğinizde sizi karşılayan hizmetlinin adı nedir? sorusu. İlk iki sorunun cevabı 50 puan, 3. Soru ise 50 puan!

Bizi her gün karşılayan hizmetlinin, ne ismi, ne de özel durumları bizleri hiç mi ilgilendirmez?

İnsani ilişkileri ihmal etmeyen idarecinin çözemeyeceği problem olmaz! Marifet iltifata tabidir!” Bu yazı bugün için de geçerli değil midir?

***

Küçüksu Parkı ve Elektrik Trafosu

02.12.2016 tarihinde “Küçüksu Engelsiz Yaşam Parkı Elektrik Trafosu” alt başlığı ile;

“Asar deresinin güney tarafında, herkesin bildiği küçüksü parkı yeniden düzenlenmiş ve eskiye göre çok daha güzel bir görünüme sahip hale getirilmişti. Fakat Parkın doğu tarafında, Asar deresinin kenarında bir elektrik trafosu var ve görüntüsü çok çirkin.

Elektrik Trafosunun yanından gelen geçenlerin olması nedeniyle yer çamurlaşmış. Trafodan çekilmiş bir kablo var ki yerde ve herkes üzerinden basıp geçiyor!

Elektrik Trafosu şehir içinde gördüğümüz trafolar gibi üzerine yağlıboya resimler yapılarak parkın görünümüne uygun hale getirilemez mi?

Trafodan çekilen elektrik kablosu yer altından ve insanların görmeyeceği bir şekilde yapılamaz mı? Çok mu zor bu işleri yapmak?” şeklinde bir köşe yazısı yazmıştım.

Bu yazıdan sonra trafo beyaz renge boyanmıştı ufak tefek değişiklikler yapılmıştı ama yeterli değil.

Birkaç gün önce oradan tekrar geçtim ama maalesef orada belediyemize ve insanımıza yakışmayan bir görüntü var. Allah aşkına orayı düzeltmek ve görüntüsünü güzelleştirmek belediye için kaç saatlik bir iştir?

Hoşça kalın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar