GENERAL KOLLAMASI VE NAGEHAN ALÇI!

  • 17.01.2022 12:13

Nagehan Alçı Habertürk''teki yazısında diyor ki,

"İktidar-muhalefet karşıtlıkları belli küçük bir alandaki karşılıklı atışmalardan ibaret ve büyük oranda tiyatro. 'İktidar' da 'muhalefet' de aslında aynı rejimin parçaları".

Nagehan sanki sisteme sızmış rejim karşıtı militan bir kalem! 

Nagehan böyle sözleri arasıra satır aralarına sıkıştırıyor.

Acaba bu doğru tespitleri yüzünden mi  modernistler bu daha  modernist kadını hiç sevmiyor, Alçıpan vs diye dil sürçmesini bile bir "Allah söyletti"ye getiriyor?.

Sizce de doğru değil mi tespit, iki ittifak da rejimin ana hedeflerinde birleşip rejim karşıtlarına ortak davranmıyorlar mı?

Şimdi tek tek saymaya gerek var mı?

Militarizm seviciler, sol bekler, generalleri paşam paşam diye yere göğe koyamıyor, bir subay Bülent Ersoy'a nezaket gösterip şemsiye tuttu diye elitist, görgüsüz ve süfli gerekçelerle yerden yere vuruluyor, taş gibi solcu oluyor, Nagehan liberal, yalaka yandaş sayılıyor.

Peh!

Adaletin bu mu analiz?

Bu işte bir terslik olmalı.

Tamam, Nagehan anti militarist değil, gerekirse en ince yağ da yakar, yani bu bağlamda o da sol bekler kadar rejimin bir aparatı, hatta rejim onun liberal olmasına bile tahammül edemiyor, o da sınırını biliyor, vizyonunun kullanmıyor, siyasal piyasanın izni kadar oluyor, ama en azından diğerleri gibi solcu geçinmiyor.

Rejimin sol beklerinin ısrarla ileri sürdüğü, kişisel yaşamı.

Size ne kişiselden, ihlale varan müdahale; adı üstünde kişisel, rejim kirli olduktan sonra yandaşın kiri zaten tali kalıyor.

Şimdi bir Nagehan'ın yazısını okuyun, bir de sol beklerin aynı konuda "general kollaması"nı, hangisi solda görün.

Gözünüzü ve çenenizi yormayın, boş verin Nagehan'ı, sol bekleri ve rejimin tüm yandaşlarını, en iyisi kendi muhalefetinizi kendiniz örün.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar