İlnur ÇEVİK
İlnur ÇEVİK

Gazete: Yeni Birlik

AYAK BAĞI BÜROKRASİ

  • 27.03.2018 00:00

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikâyetler gelmeye başladığına dikkat çekerek "İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli işgal etmesin. Bunun affı yok. Versin istifasını çeksin gitsin" diyor…

Maalesef bu iş artık Cumhurbaşkanımıza kadar gitmiş durumda ve çok ciddi.

Vatandaşın normal bir işini bile bu işi yapmak için maaş alan bürokrat “talimat bekliyorum” diye savsaklıyor.

Bazıları sırf Cumhurbaşkanımız ile temas kurmak ve ona gözükmek için bu yola tevessül ediyor. Yani kendileri inisiyatif alıp bir işlem yapacaklarına “Beyefendi ne der?” havasına girip işi yokuşa sürüyor ve bunca işin arasında Cumhurbaşkanımızdan talimat almaya çalışıyor…

Ama bir de daha beteri var… 2019’da tam Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiğimiz zaman saltanatlarının sora ereceğini hesaplayan bir bürokrat takımı ise daha şimdiden işleri savsaklayıp yeni sistemi de sabote etmekle meşguller. Yani 2019’dan sonra devlet hantal yapısını üzerinden atacak ve Türkiye hızlanacak… İşte bunu istemiyorlar.

Bütün bürokratlar mı böyle? Hayır… Çok çalışkan ve olup bitenleri gözleyecek zamanı bile olmayan, harıl harıl çalışan bürokratlar da var… AFAD’a bakın, TİKA’ya bakın… Harikalar yaratıyorlar. İşte yeni Türkiye’nin yüzü buralarda görülüyor.  

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.