İlnur ÇEVİK
İlnur ÇEVİK

Gazete: Yeni Birlik

KİMSE BU HDPYE DUR DEMEYECEK Mİ?

  • 6.02.2018 00:00

Parti kapatmanın bir işe yaramadığını yakın tarih bizlere gösteriyor.

Onun için ülkemizde siyasi partilerin kapatılması zorlaştırıldı ve cezalar kişilere verilmeye başlandı… İşte size HDP örneği…

HDP’nin terörist PKK’nın siyasi kanadı olduğu ve emirlerini Kandil’den aldığını artık bilmeyen var mı? Demokrasimizin bir cilvesi de HDP’nin Mecliste temsil edilmesi ve bölücülüğün Meclis kürsüsünden ülkemize hitap edebilmesi. Biz Kürk kökenli vatandaşlarımıza bırakın dağları, bırakın terörü ve TBMM’ye girin orada fikirlerinizi savunun dedik ama gelin terörünüzü Meclis’te estirin demedik, PKK’yı da TBMM’ye sokun demedik.

HDP çok cazip sol sloganlarla, insana hitap eden söylemlerle Meclise girdi ama ondan sonra TBMM’de yaptıkları, hareketleri onun PKK’dan başka bir şey olmadığını açık seçik hepimize gösterdi.

HDP milletvekilleri teröristlere silah taşırken suçüstü yakalanmadı mı? HDP milletvekilleri teröristlerin cenazelerine katılıp destek sloganları atmadılar mı? Ankara ve İstanbul’da onlarca insanımızı öldüren canlı bombaların taziye evlerini ziyaret etmediler mi? Kin ve nefret söylemleri ile insanlarımızı çileden çıkarmadılar mı? İnsanları sokağa döküp terör estirmediler mi? Çukur ayaklanmasının parçası olmadılar mı? Meclise bile terörü sokmadılar mı?

Ama bunlar bir şey değilmiş… HDP’nin insanımıza ihaneti burada da bitmiyormuş… Şimdi de Avusturya makamları ile bir olmuşlar 16 Nisan referandumunda Avusturya’da “evet” oyu kullanan Türklerden intikam alıyorlar… Avusturya anayasa değişikliği referandumunda Türkiye’de cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkmış ve “hayır” oyu kullanılması için bütün imkânlarını seferber etmişti… Ama ülkedeki Türklerin yüzde 75’i “evet” oyu kullanınca Avusturya makamları çılgına dönmüştü…

Yüksek Seçim Kurulunun Avusturya’da oy kullananlara dair düzenlediği tutanakları HDP Avusturya makamlarına vermiş… Onlar da bu tutanaklara bakıp daha önce Türk vatandaşlığını bırakıp Avusturya vatandaşı olan ama daha sonra yeniden Türk vatandaşlığı da alıp izinsiz çifte vatandaş olan 15 bin Türk’ü belirlemiş ve onların vatandaşlıklarını sona erdirip her birine 5’er bin avro ceza kesmeye hazırlanıyormuş…

Tabi ki bunları Avusturya makamları harekete geçtiği zaman öğreniyoruz… Acaba HDP başka Avrupa ülkelerine buna benzer ne bilgiler verdi ve veriyor?

Kimse bunlara dur demeyecek mi? Bunlar HDP’nin yanına kar mı kalacak?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar