İlnur ÇEVİK
İlnur ÇEVİK

Gazete: Yeni Birlik

ABD BAŞKANI RAMAZAN DENİLİNCE NE ANLIYOR?

  • 17.05.2018 00:00

ABD Başkanı Donald Trump Ramazan münasebeti ile bir bildiri yayınlamış… Hepimizin Ramazanını kutluyor…

Trump mesajında Ramazan ayının, Müslümanların Amerikan hayatının dini dokusuna kattığı zenginliği bir kez daha hatırlatıyor ve “Birçok insan Ramazan ayını kutlamak için bir araya gelirken, Melania ve ben bu ayın kutlu olmasını diliyoruz. Ramazan ayınız mübarek olsun” ifadelerini kullanıyor.

Mesajında, Müslümanların namaz ve oruç ile kendilerini manevi olarak beslediklerini belirten Trump, ihtiyaç sahiplerine yardım ederek toplumsal bağları da güçlendirdiklerini kaydetti.

Bunlar güzel de böyle Kudüs gibi Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kutsalı olan bir yeri nasıl oluyor da altın tepsi üzerinde Yahudi köktendincilere, radikallere ve Siyonistlere hediye etmeye çalışır? Trump bugün İsrail’e ve İsrailli barışsever insanlarına hizmet etmiyor. Benjamin Netanyahu gibi gücünü Yahudi radikaller ve kökten dincilikten beslenerek iktidarda kalan bir lidere hizmet ediyor. Yahudilere korumak, onlara kol kanat germek bir şey ama Orta Doğu’yu kana bulama potansiyeli olan radikallerin ekmeğine yağ sürmek başka. Yani bunların DEAŞ’tan kalır bir yanı yok…

İsrail hala Hamas palavrası ile halkını uyutuyor. Halbuki Gazze’ye hapsedilen halk “zaten bitmişiz, bunlar bizi öldürse ne olacak” diye isyan ediyor. Artık kimsenin Hamas’ı falan taktığı yok. O zaman da binlerce insan Kudüs için, esaretten kurtulmak için Gazze’den İsrail topraklarına yürüyor, bayrak sallıyor ve İsrail askerleri de FETÖ’nün askerleri gibi silahsız halka ateş açıyor…

Trump ise ABD sefaretini Kudüs’e taşıyıp dökülen kanın baş mimarı oluyor…

Yaptıklarının Ramazanın bu “barışçı” ve insan ruhunun derinliklerine hitap eden o nurlu havaya gölge düşürdüğünü anlamıyor mu?

Birkaç radikal Yahudi’yi memnun edeceğim diye bu kana susamış radikal İsraillilerin Gazze’de şehit ettikleri silahsız protestocuların hesabını kim verecek?

Ezilen Filistin halkını Ramazana kanla, gözyaşı ile sokanların başında maalesef Ramazan mesajı yayınlayan Trump geliyor…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar