İlnur ÇEVİK
İlnur ÇEVİK

Gazete: Yeni Birlik

BİZİ BU ADAMLAR MI YÖNETECEKTİ?

  • 6.02.2018 00:00

Sonunda İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray baklayı ağzından çıkardı: Millet İttifakı bitmiştir… Esasında bitmedi, çöktü… Bu iş bir tek İYİ Partiye yaradı, seçim barajını aştı ve hakkı olmadığı halde milletvekillikleri kazanarak FETÖ'yü arka kapıdan Meclise sokmuş oldu…

Şu CHP’nin içler acısı haline bakın… Kendi içinde darmadağın… Muharrem İnce sonunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirmek için bayrak açtı… Kılıçdaroğlu ise tam bir vurdumduymazlık içinde… Hala seçim yenilgisini kabul etmiyor ve sandalyesine tutunmaya çalışıyor.

Meral Akşener ise tam bir çöküş yaşıyor. Ne cumhurbaşkanlığını kazanabildi ne de milletvekili oldu. Tam manası ile ortada kaldı. Mecliste grubu olan bir partinin lideri olarak başkanlığa tutunmaya çalışacak…

Temel Karamollaoğlu ise hem kendisini hem de partisini bataklığa sapladı ve çıkamıyor. Saadet Partisi rezil oldu.

Biz bu olacakları bu sütunlarda “bunlar cumhurbaşkanı olarak, iktidar olarak ilk yüz günde ne yapacaklarını açıklayacakları yerde seçimi kaybettikleri zaman o yüz günde ne yapacaklarını düşünseler daha iyi olur” diye yazmadık mı?

Kendi partilerini bile yönetemeyen, yarın ne yapacaklarını bile bilmeyen bu şaşkınların Allah korusun kaza ile iktidara geldiğini, Meclis çoğunluğunu ele geçirmeleri halinde bu ülkenin başına neler gelebilirdi hiç düşündünüz mü?

Hele hele Akşener’e ve ötekilere itibar eden Batı medyasına, onları yönlendiren yazarlarımıza ve akıl hocalarına ne demeli? Herhalde onların ne kadar basiretsiz olduğunu herkes anlamıştır…

Cenab-ı Allah bu ülkeyi seviyor. Merhamet ediyor. Yoksa 15 Temmuz 2016 hain darbesini, 24 Haziran 2018 seçimlerini böyle atlatabilir miydik? 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.