İlnur ÇEVİK
İlnur ÇEVİK

Gazete: Yeni Birlik

ATATÜRKÜN TÜRKİYESİ ERDOĞAN SAYESİNDE DİMDİK AYAKTADIR

  • 31.08.2018 00:00

Bugün bulunduğumuz yerde isek bunu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz.

Onların milli mücadele ruhlarını bugün ayakta tutan, Türk insanına moral ve özgüven veren Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu yüzden bugünün krizlerini daha az hasarla atlatabiliyoruz, onun için Batı’dan gelen saldırıların altında kalmıyoruz.

Atatürk bir reformcu olduğu kadar dünya mazlum halklarının bağımsızlık ve özgürlük mücadelelerinin önderi idi. Yani sömürgecilikle mücadele eden 3. Dünya ülkelerinin ilham kaynağı Atatürk ve onun milli mücadelesi oldu.

Bunu Güney Afrika’nın özgürlük savaşçısı Nelson Mandela da Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesinin önderi Mahatma Gandhi de söylüyor.

Bugün dünya mazlumları Recep Tayyip Erdoğan’ı tek ümitleri ve baskı altındaki kitlelerin babası olarak görüyorlar ve bunda da haklılar. Yani Erdoğan yalnız Türk halkının tek ümidi değil aynı zamanda dünyada birçok insanın da tek güvendiği lider… İşte o zaman Batı’da birilerinin “Erdoğan’dan kurtulmak” için sarf ettikleri çabaları yadırgamamak lazım.

Fransız Cumhurbaşkanı Macron ve onun zihniyetinde olan liderler şimdi de Türkiye’nin “Kemal’in Türkiye’si olmaktan çıkıp Erdoğan’ın Pan-İslamist ülkesi haline geldiğini” iddia ediyorlar… Hâlbuki Türkiye ne laik düzenden, ne Atatürk’ün Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma ideallerinden bir milimetre bile sapmış değil. Tam tersine ancak Erdoğan ve AK Parti yönetimlerinin yaptıkları sayesinde Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkabilecek… Yoksa eskinin hortum düzeni ile yerimizde sayacaktık…

Herkes istediği gibi bir hayat tarzında yaşamıyor mu? Din Devleti esir mi aldı? 28 Şubat 1996’dan sonra sürekli Türkiye’nin irticanın eline düştüğünü ve ülkemizin bir İslami devlet haline geleceğini dinledik durduk… Ama hepsi palavra çıkmadı mı?

Türkiye, Erdoğan sayesinde hala Kemal’in Türkiye’si!

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar