İYİ PARTİ BELEDİYE ŞİRKETLERİNE YAPILAN ATAMALARI ELEŞTİRDİ...

22.03.2021 - 16:04
1043

İYİ Parti Düzce İl Yönetimi,  yazılı bir basın açıklaması yaparak  son zamanlarda belediye şirketlerine yapılan atamaları mercek altına aldı. 2 yılda,   bu kadar sık idari görev ve kişi değişiminin normal olmadığı vurgulanan açıklamada, “Düzceliler artık bu hengameden yorulmuştur” denildi.

“Yapılan atamaların hangi  başarı ölçüsüne veya liyakat ilkesine göre  yapıldığının Düzce halkına açıklanması çok yerinde olacaktır kanaatindeyiz”  denilen basın açıklamasında, Artık ya ekip kalıcı olarak kurulmalı, ya da ekibi kuracak olan sistem ve bakış açısı tekrardan gözden geçirilmelidir. Bu kadar sık idari görev ve kişi değişimi normal gözükmemektedir” denildi.

Yapılan açıklamanın detayında şu görülere yer verildi: “Son yerel seçimlerin üzerinden 2 yıl geçmiştir. Sürekli değişen yönetim kadroları, bir türlü oturmayan idari mekanizma ve istikrardan uzak atamalar, Düzce Belediyesi özelinde, personelde ve yönetici kadrosunda güvensizlik ve tedirginlik yaratmış, sistem kurma problemi yine yönetim kurullarında yeni atamalar olarak karşımıza çıkmıştır. Artık ya ekip kalıcı olarak kurulmalı, ya da ekibi kuracak olan sistem ve bakış açısı tekrardan gözden geçirilmelidir. Bu kadar sık idari görev ve kişi değişimi normal gözükmemektedir.

    Belediye Meclisi ve Belediye Başkan Yardımcılıkları başta olmak üzere, yakın çalışma ekibini bizzat kendisi oluşturan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün bu istikrarsızlık ile alakalı sorumluluk taşıdığına ve buna kalıcı çözüm üretmesi gerektiğine inanıyoruz. Biliniz ki Düzceliler artık bu hengameden yorulmuştur…

BAŞKAN TABİ Kİ UYGUN GÖRDÜĞÜ İSİMLERLE ÇALIŞIR, ANCAK…

   Belediye Şirketlerine , ilçelerinde seçimleri kaybetmiş olan eski Belediye Başkanları başta olmak üzere, yeni atamalar yapılmıştır. Elbette bir Belediye Başkanının uygun gördüğü insanlarla çalışmak en doğal hakkıdır. Bununla beraber, Düzce’nin gerek genç, gerek birikimli ve gerekse de konularında uzman bunca insanı varken ve genç işsizlik tüm ülke için büyük bir sorun halinde karşımızda dururken, görevlerin sürekli aynı isimler etrafında dönmesini ve kaybettikleri seçimlere rağmen Eski Belediye Başkanlarının atanmalarını şehrimiz için doğru bulmamaktayız. Yapılan atamaların hangi  başarı ölçüsüne veya liyakat ilkesine göre  yapıldığının Düzce halkına açıklanması çok yerinde olacaktır kanaatindeyiz.   Ayrıca, bizler masumiyet karinesine inanan insanlarız. Fakat  ‘eski görevleri ile alakalı’ yargı süreci devam eden ve yargı süreçleri kendilerinden sonraki ittifakta oldukları partinin belediye başkanlarınca başlatılan, belediye Şirketlerine atanan veya belediyede görevlendirilen eski Belediye Başkanlarının, en azından, yargı süreçleri tamamlanana kadar beklenmesinin de doğru olduğunu düşünüyor, aksi durumun toplumda güvensizliğe sebep olacağına inanıyor  ve takdiri Düzce Kamuoyuna bırakıyoruz.

ATAMALRDA  LİYAKAT, ADALET VE HİZMET BEKLİYORUZ

   Sayın Belediye Başkanımız Dr Faruk Özlü’den talebimiz şudur ki: Artık Düzce istikrar, Düzce atamalarda liyakat, Düzce adalet ve Düzce Hizmet beklemektedir. İdari konulara siyasi bakmaktan vazgeçmediğimiz ve gençlerimizin önü açılmadığı sürece başarı da bir o kadar uzak olacak, beklentiler ve umutlar hali hazırda olduğu gibi yerini hayal kırıklıklarına bırakmaya devam edecektir.

Görevden alınmanın ‘şükran’ ile karşılandığı bu günlerde görevden alınan yetkililerin de sosyal medya hesaplarından ‘Şükranlarını ’ sunup sunmayacaklarını da merakla bekliyoruz.” Denildi.


Editör: N. Cingirt