Özcan'ın 'Düzce Belediyesi'nin haline bakın' sözlerine Er'den cevap geldi!

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın "Yanı başınızdaki Düzce Belediyesi’nin haline bakın" sözlerine karşı tepki gösterdi.

Özcan'ın 'Düzce Belediyesi'nin haline bakın' sözlerine Er'den cevap geldi!
8.08.2021 - 06:35
Haber Merkezi
1589

Bolu’da, geçtiğimiz günlerde kentte yaşayan yabancı uyrukluların su ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını söyleyen Belediye Başkanı Tanju Özcan, öneriyi Ağustos ayı meclis toplantısında öneri olarak sundu.

   Oy çokluğuyla kabul edilen öneri Ağustos ayı meclis toplantısı ikinci bileşiminde oylanmak üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na ertelendi.

   Komisyonun karar verememesi üzerine konuşan Özcan, "Yanı başınızdaki Düzce Belediyesi’nin haline bakın! Peşin satan esnaf, veresiye satan esnaf resmi var ya; Bizim durumumuz var ya, o peşin satan esnaf gibi Düzce’nin yanında. Paramız var, borcumuz yok, haczimiz yok! Esnafımıza borcumuzu ödüyoruz, adam bankadan kredi çekemiyor. Hani ne oldu? Hani iktidar olunca çift kanatlı oluyorduk? Ben Düzce ile niye kıyaslamayım kardeşim? Ben kendimi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile mi kıyaslayayım ben?” ifadelerini kullandı. 

"Belediye bizim belediyemiz, başkan bizim başkanımızdır"

   Bunun üzerine İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, "İyisi ile kötüsü ile Belediye bizim Belediyemiz; Başkan bizim Başkanımızdır" diyerek Özcan'a tepki gösterdi.

   Er, yaptığı açıklamada "Bolu Belediyesi'nin özellikle pandemi döneminde ortaya koyduğu başarılı işleri, insiyatif alma hızını ve kararlılığını hep örnek gösterdik. İyi bir çalışma modeli ve performansı göstermesini memleketimiz ve şehrimiz adına gıpta ile takip ettik. Fakat Düzce’nin yerel problemleri Düzcelilerin tercihi ve sorunudur. Eleştirmek, düzeltilmesine katkı sunmak ve hatta doğru yapılan her işi destekleyip alkışlamak Düzcelilerin hakkıdır. İyisi ile kötüsü ile Belediye bizim Belediyemiz; Başkan bizim Başkanımızdır. Şartlar ne olursa olsun bizim için kıymetli olan Düzcedir. Düzce’ye yönelik Düzce dışından yapılan yerel söylem ve eylemleri kimden gelirse gelsin tasvip etmediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.  Düzceli kendi sorunlarını kendisi çözebilecek kabiliyet ve kudrete sahiptir Düzce’nin imajı herşeyin üzerindedir. Zedelenmesine müsaade etmeyiz. Memleketimizi el birliği ile korumak ve güzel günlere ulaştırmak en önemli sorumluluğumuzdur" şeklinde konuştu. 


Editör: N. Cingirt