Kemal ÖZTÜRK
Kemal ÖZTÜRK Gazete: Yeni Şafak

Teşekkürler Amerika!

  • 15.02.2018 00:00

 Bize yaptığın kötülükler, bizi kendimize getirdi. Teşekkürler!.

İNSANSIZ HAVA ARACIMIZ OLDU

Parasını ödediğimiz halde insansız hava araçlarımızı vermedin. Biz de kendi insansız hava araçlarımızı ürettik. Bugün dünyanın en büyük insansız hava aracı üreticilerinden biri olduk sayende!

Savunma sanayimiz en büyük güçlerinden birine, senin yaptığın kötülük sayesinde kavuştu. Şimdi ordumuz kendi ürettiğimiz araçları güvenle kullanıyor, terörizme mücadelede bu sayede büyük başarılar elde ediyor.

Bu kadarla kalmadık. Bir de silahlı insansız hava araçları ürettik. Dünyada çok az ülkenin sahip olduğu bu araçlar, bugün kendi teknolojimiz, kendi mühendislerimiz tarafından üretiliyor.

Bu araçların parçalarına uyguladığın örtülü ambargolar sayesinde, vatansever mühendislerimiz daha çok çalışıp, her parçasını kendi üretmeye başladı.

Bugün dünyanın birçok ülkesine ihraç edecek hale geldik.

Tüm bunlar senin sayende oldu! İyi ki o araçları vermedin. Teşekkürler!

MİLLİ HELİKOPTERİMİZ OLDU

Parasını ödediğimiz helikopterlerimizi vermedin. Biz de Atak helikopterlerini üretmek için daha da çok çalıştık. Milli bir helikopterimiz oldu sayende! Bugün askerlerimiz güvenle bu helikopterlerle uçuyor, terörle mücadelede başarı elde ediyor.

Daha da güçlenecek, daha da ustalaşacak ve dünyaya helikopter ihraç eder hale geleceğiz. Teşekkürler!

TABANCAMIZ, TÜFEĞİMİZ, ZIRHLI ARAÇLARIMIZ OLDU

Polisimize tabanca vermedin, askerimize tüfek vermedin, birliklerimize zırhlı araç vermedin. Biz de kendi piyade tüfeğimizi, kendi tabancamızı, kendi zırhlı araçlarımızı ürettik. Hem de dünyada iddialı silahlar arasına girecek şekilde.

Artık NATO’nun köhne tüfeklerine ihtiyaç duymuyoruz. Tabanca için, tüfek için, zırhlı araç için kimseye el açmıyoruz, kapısında beklemiyoruz.

FETÖ aracılığı ile bu silahların gizli belgelerini çalmaya çalıştın, mühendislerini öldürttün ama hiçbir şey bizi engellemedi.

Şimdi bu silahları terörle mücadelede askerlerimiz, polisimiz güvenle kullanıyor. Her geçen gün daha çok üretiyoruz, daha kaliteli hale getiriyoruz. Yakında bunları da ihraç edeceğiz. Sayende oldu, teşekkürler!

SAVUNMA SANAYİMİZ GELİŞTİ

Bir ülkenin en büyük gücü olan savunma sanayinin milli ve bağımsız olması gerektiğini senin yaptığın kötülükler sayesinde öğrendik. Bugün yazılımdan donanıma, çelik yelekten helikoptere, uçak gemisinden füzeye kadar, her şeyi kendimiz üretmek için azmettik, hırslandık.

Ordumuz dünyanın en güçlü ordularından biriydi, şimdi savunma sanayimiz de dünyanın en güçlüsü olacak. Ve silah vermediğin, silahı şantaj gibi kullandığın, savunmasız bıraktığın hangi ülke varsa, oraya ihraç edeceğiz. Teşekkürler!

BİZİ BİRLEŞTİRDİN, GÜÇLENDİRDİN

FETÖ’yü Pensilvanya’da besledin büyüttün. PKK/PYD’yi Kandil’de, K. Suriye’de besledin, eğittin ve ülkemize saldırttın.

İki terör örgütü ile Gezi olaylarını tahrik ettin, 17-25 darbesini planladın, MİT Müsteşarımıza operasyon yaptırdın, şehirlerimize hendek kazdırdın, Kobani olaylarını çıkarttın, şehirlerimizde bombalar patlattın, insanlarımızın ölümüne neden oldun ama bizi yıkamadın.

Bizi yıkamayan her darben bizi güçlendirdi.

Durmadın, 15 Temmuz’da tarihimizin en kanlı, en acımasız, en hain darbesini yaptırdın. O gece darbe yapan hain ‘askerlere’ destek verdin, lojistik verdin, kucak açtın. 250 insanımız şehit oldu ama bizi yıkamadın.

Yıkamadığın için milletimizi daha da güçlendirdin.

Bizi yeniden bir araya getirdin, Kürdü, Türkü, Arabı, Alevisi, Sünnisi, Hırıstiyanı vatan savunmasında bir araya geldi, kucaklaştı, yeniden milli mücadeleyi başlattı. Hepsi senin sayende oldu! Teşekkürler!

DEVLET, MİLLET, ORDU KENETLENDİ

‘Müttefik’ diyerek yıllarca güvendiğimiz halde, Suriye’de can düşmanımızı silahlandırdın, eğittin ve üzerimize gönderdin. Bize, müttefik de olsa, kimseye güvenmememizi, kendi ayaklarımız üzerinde durmamız gerektiğini öğrettin.

Diplomatlarımız masadaki yalanlarını, aldatmalarını, askerlerimiz sahadaki ihanetlerini, siyasilerimiz sözünde durmadığını gördü. Seni tanıdık. Dünya tanıdı.

Ülke çıkarlarımızdan başka hiçbir şeyi önemsememiz gerektiğini sayende anladık. Aklımızı başımıza getirdin. Teşekkürler!

Bugün devlet, millet ve ordu tüm bu yaptığın kötülüklerden sonra bir araya geldi, kucaklaştı ve yıkılmaz bir üçlü sac ayağı oldu. Hepimiz aynı hedefe, aynı geleceğe, yanı ideale kilitlendik.

Yaptığın kötülükler, bize paha biçilmez değerler kazandırdı. Teşekkürler!

Bizi yıkmak için kötülük yapmaya devam edebilirsin!

Lakin bundan vazgeçip, iki ülke çıkarlarını düşünerek el sıkışmak istersen, yine de Welcome.

Neticede hala müttefikiz!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar