'Mahallede Şenlik Var!’

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 200 yıllık çantı (kütük) evlerinin bulunduğu Yukarı Mahalle’de geleneksel “Mahallede Şenlik Var” etkinliği düzenlendi. Şenlik, hafta sonuna kadar sürecek.

'Mahallede Şenlik Var!’
12.07.2022 - 20:44
Kaynak: Haber Merkezi
10222

 

  Akçakoca tarihi Yukarı Mahallede  200 yıllık çantı (kütük) evlerinin bulunduğu Yukarı Mahalle’de geleneksel “Mahallede Şenlik Var” etkinliği düzenlendi. Şenlik, hafta sonuna kadar sürecek.

Akçakoca Belediyesi tarafından Yukarı Mahalle'de düzenlenen "Mahallede Şenlik Var" etkinliği, tarihi çarşıdan bando eşliğinde yürüyüşle başladı.

Bölgede yaşayan kadınlar tarafından kurulan yöresel ürünler pazarında alışveriş yapan katılımcılar, tarihi evleri gezerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Yöresel kıyafetlerini giyen bazı kadınlar da bando takımının şarkıları eşliğinde oynayarak eğlendi.

CAN’DAN MAHALLE KADINLARINA TEŞEKKÜR

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, tarihi etkinliğe katılımın güzel olduğunu söyledi. Mahallelinin Akçakoca'nın ve kentin tanıtılmasına katkı sunduğunu dile getiren Can, "Burada bayanlar el emeği göz nuru, yeme içme, kıyafet ve doğal ürünleri bir şekilde insanlarımızla buluşturuyor. Hem kendilerine hem de ailelerine ekonomik gelir elde ediyorlar. Hem ilçemize hem yöremize katkı sunuyorlar. Kendilerine teşekkür ederim" dedi.

 

GELECEK YIL BU MAHALLEMİZİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEĞİZ

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise, “Uzun zamandır pandemi sürecinde etkinlik düzenleyemedik. Tekrardan mahalle şenlikleri yapmaya karar verdik. Belediye olarak mahallenin ve derneğinin yanında olduk. Bu süreci kademe kademe farklı yerlere getirmek için elimizden gelen çalışmaları yapmaktayız. Gelecek yıl bu mahallemizi daha da güzelleştireceğiz.” ifadesini kullandı.

Şenlik hafta sonuna kadar devam edecek.


Editör: N. Cingirt