Organize kötülüğün peşini bırakmayacağız...

  • 16.04.2019 00:00

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım dün basın toplantısı yaparak çok basit bir soruyu tekrar sordu: “İki parti veya iki aday birbirine yakın oy aldığı halde neden aramızdaki fark benim lehime kapanmaktadır? Bana 5 bin 500, rakibe 500 geçersiz oy çıkıyor. Bir benden bir ondan gitmesi gerekirdi. Bu seçimde organize bir kötülük yaşanmıştır.”

***

Sandıkların sadece yüzde 10’unun yeniden sayılması ile Binali Yıldırım’ın hanesine –dün itibarıyla- 17 bin 208 oy yazılmış, aradaki fark da 12 bin 200’e inmiştir.

Bir MHP ilçe başkanının evine dahi hayali yedi seçmen yazmışlar. Büyükçekmece’de 3 bin 92 seçmen buharlaşmış. Yasalara aykırı şekilde il ve ilçe dışından 962 kişi sandıklarda görevlendirilmiş, bunların 642 kişisi ise sandık başkanı olmuş.

***

Tabii bir de Cumhur İttifakı’nın doğal bir dezavantajı var ki bunu da tabloya eklemek gerekiyor. Millet İttifakı CHP, İP, HDP ve Saadet’ten oluşuyor. Küçük partileri de bunlara eklediğinizde, sandık kurullarında ve alanda sayısal üstünlük doğal olarak bu kesimin elinde, AK Parti ise azınlık.

***

Yeniden sayılan yüzde 10’luk sandık ve ortaya çıkan sonuçlar, Binali Yıldırım’ın oylarının organize şekilde çalındığını gösteriyor. Tersi bir durum olsaydı, bunlar tüm dünyayı başımıza toplamışlardı.

Ama şimdi kimsenin gıkı çıkmıyor. Mazbata Ekrem buralara hiç girmiyor.

Bunlar Anıtkabir’e koşarak, statlarda kışkırtma aranarak üzeri örtülecek yolsuzluklar değil. Ülke tarihinin gördüğü en büyük, en organize seçim yolsuzluğuyla karşı karşıya olduğumuz görülüyor.

***

Cumhur İttifakı ve AK Parti buna rağmen çok başarılı bir seçim sonucu almıştır. Cumhur İttifakı yüzde 52, AK Parti ise yüzde 45 ile yarışı açık ara önde tamamlamıştır. AK Parti ve MHP ittifakının, seçimlerin ötesinde, ülke bekası için muazzam bir öneme sahip olduğu bir kez daha görülmüştür.

***

İstanbul oldu bittiye teslim edilmeyecek, organize kötülüğe aman verilmeyecektir. Milletimiz adına bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız. YSK ne karar verirse bunu kabul edeceğiz şüphesiz. Ancak ortaya çıkan tablo seçimi yenilemekten başka hiçbir seçeneğin bu şaibeyi ortadan kaldırmayacağını göstermiştir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.