• 20.12.2020 00:00

 Her zaman kendinizi doğru ifade etmeyi deneyin fakat kimseyi ikna etmeye çalışmayın. Kendi düşüncelerinize önem verin, fakat kimseyle tartışmayın, kendi doğru bildiğinizi yapın fakat kimseden tasdik beklemeyin.  Günü gelince nasılsa hesap vereceksiniz.

      İnsanın arayışı her zaman olacaktır. Aradığınızı bulabilirsiniz, bulduğunuzu anlayabilirsiniz, anladığınızı bilebilirsiniz ancak bildiğiniz olamıyorsanız bu marifet değildir.

 

      İnsanlara sevgi, ilgi ve zaman dışında verecek bir şeyiniz yoktur; o yüzden ne verdiğinize, ne kadar verdiğinize dikkat edin. Hayat aldıklarınızla ilgilenmez, verdiklerinize bakar.

     Yaşam aceleye gelmez; o yüzden telaş etmeyin. Oluşa izin verin! Ölümü tadacağını bilen hayattan da tat almayı bilmelidir.

     Her güç sahibi güçlü değildir. Güç içinizde, özünüzdedir. Yalnızlıktan nasiplenen insanlar kuru kalabalık gibidir. Sessizlikten keyif alanlara  kalabalık kuru gürültüdür. Yalnızlıkta sessizliği tanıyın! Gün gelecek ihtiyacınız olacaktır.

     Kim ne der, ne düşünür diye önemsemeyin. Herkes kendi İlahi Plan’ının gereğini yerine getirmekle meşguldür. Kendinize kabullenmeyi öğretin, ilerlemeyi kolay kılan teslimiyettir.

     Kendinize iyi bakın, kendinize iyi davranın yoksa kimse size bakmaz, kimse de size iyi davranmaz! Kendinizi sevin çünkü siz kendinizi sevmezseniz başkası da sizi sevmeyecektir.

    Birbirinizi sevin, birbirinize değer verin. Sevgi ve değer birbiriyle bağlantılıdır. Birbirinizi olduğu gibi kabul edin; olmasını istediğiniz şekle sokmaya çalışmayın. Kimseyi değiştirmek için çaba göstermeyin. Değişmesini istediğiniz bir şey varsa işe kendinizle başlayın.

      Bazen nedensiz seversiniz bazen nedense sevemezsiniz. Kimi zaman uzağındayken özlemezsiniz kimi zaman yanındayken özlem duyarsınız. Bilemezsiniz sebebini, anlamazsınız ne olduğunu. Bırakırsınız geçsin gitsin diye, yola çıkmak yerine yoldan çıkarsınız. Sonunda geçer gider zaman, diğer her şey gibi geriye bakar kendinizi özlersiniz, sonra da kendinizi arar bulamazsınız, kendinizi bulduğunuzda kendinizde kalın; olduğunuz gibi olun ve öyle kalın.

     Taklitleri tenkit edeceğinize özgün olana hayranlık duyun. Kimse sizin gibi değil! Eşsiz ve tek olan bir harikasınız! Birine benzemeye çalışmadığınızda özgün olur, örnek alınırsınız. Özgün bir şey taklit edilinceye kadar takdir görmez ya da anlaşılmaz. Taklit edenler takip edenlerdir. Bu yüzden özgün olmaktan çekinmeyin.

    Kendiniz olmaktan korkmayın, yok olmazsınız. Benden ve benlikten uzakta her şey olabilirsiniz. Hata yapmaya iznimiz var ancak başkası olmak veya başkasına benzeme seçeneğini kullanmayın. Kendiniz olun! Bu arada en sihirli kelime biz’dir; en kutsal kelime de Bir’dir hatırlayın!

    Evlilik, sen ve ben bir araya gelip biz olmak değil, senin ben, benim sen olmak yani Bir olmak halidir. Amaç herkesin aynı anda tek bir bilince ulaşıp Birlik haline dönüşmesidir. Mutlu olun, etrafınız da mutlu olsun. Işık ile sevgi her daim sizinle olsun, siz aşkla Işık’ı evrene yayın. Kalın Sağlıcakla.

Not: Eddi Anter’den alıntı.