Kusura Bakmayın Zalimlerden Olamam, Hele ki Diktatörlerden Hiç Olamam !

  • 18.10.2014 00:00

 Ey kutsal topraklarda yaşayan kadim halklar,bu kutsal topraklarda  diktatörlerden ve zalimlerden olmak istemiyorum. İnsanlara hükmetmek zalim davranmak,kendi insanlarıma barbarca işkenceler yapmak,başka ülkelerin,başka milletlerin toplumların içine karışma istemiyorum.Bunları yapmak zalimliktir.Bizim tek bir amacımızın olması gerekir. Elimizden geldiğince herkese yardım etmek; Müslüman,Yezid'i,Yahudi,Hristiyan Katolik, Siyahi ya da Beyaz tenli olsun olmasın fark etmeden ellerimizden ne geliyorsa her türlü yardımlarımızı ulaştırmalıyız.

Aslında hepimiz birbirimize yardım etmemiz gerekir. Gerçek insanlığın da bunu gerektirdiğini bilmemiz gerekiyor .

Hayatlarımızı başkalarının acıları üzerine değil de,mutlulukları üzerine kurmak isteriz. Hiç kimseden nefret etmemeliyiz. Dil din Irk mezhep ayrımı da yapmamalıyız.

Yeryüzünde bütün insanlara toplumlara ve milletlere  herkese yetecek kadar zenginlik yaşayacak yerler ve topraklar vardır.Hayatlarımızı her zaman hür ve mutlu bir şekilde yaşamayı bilmeyiz.Fakat ; ne yazık ki bizler bu doğru yollardan çoktan koptuk.

Hırs denen pislik; bütün insanlığın ruhunu zehirlemeyi başardı,bütün milletlerin toplumların arasına nefret duvarları örmeyi başardı ve bizleri sefaletlerin içine ve büyük kardeş katliamlarına sürüklemeyi başardı. Hayatı daha hızlı yaşamaya başladık lakin kendimizi her şeyden soyutladık ve dış dünyaya kapılarımızı kalplerimizi gözlerimizi kapattık, makineleşme bolluk getirecekken, bizlerin halkımızın toplumlarımızın bütün bereketini alıp götürmeyi başardı.Bilgimizin artmasıyla her birimizde kibir en son noktaya geldi, her birimizin zekası nezaketlerimizi ve anlayışlarımızı tamamen düşürdü. Her birimiz her şeyi fazlasıyla   düşünüyoruz ve ama ne yazık ki çok ama çok az hissediyoruz.

Oysa ki bizler insanlar insanlıktan nasiplerini almış olan toplumların makinelerden çok insanlığa muhtacız.Zekalarımızdan çok nezaketli olmaya ve anlayışa  ihtiyacımızın olması gerekir. Aksi takdirde hayatlarımızın her tarafı her alanı kargaşalarla dolar ve yitik bir hale döner dururuz.

Teknoloji denilen canavarın ulaşım araçlar gibi icatların bizleri birbirimize yakınlaştırması muhteşem oldu.Ki zaten bu tür teknolojik icatların ortaya çıkma sebepleri, şöyle ki insanların içindeki kardeşlik duygularının daha büyük olması gelişmesi ve iyiliğin ispatı sonucudur. İşte, şu anda söylediklerimizin yazdıklarımızın hepsi bütün insanlığa ulaşıyor; insanoğlunun mazlumların özgürlüklerini ellerinden alıp sonrasında kalkıp o insanlara işkenceler eden büyük sistemin kurbanı olan ümitsiz insanlara kadınlara, erkeklere ve çocuklara !  Bizleri okuyanlara duyanlara sesleniyorum ve haykırıyorum bu namussuz zalim hayatta asla umudunuzu yitirmeyin ! Üzerimizdeki  kara bulutların oluşması ve çocuklarımızın cellatlarının sürekli ortaya çıkmalarının sebebi nedir bilir misiniz ? Kendi hırslarının kölesi ve köpeği olanların, insanlığın gelişiminden ve başarılı olmalarından korkmalarıdır. Bu büyük nefretin, diktatörlerin zalimlerin ve cellatların ölümleri ile birlikte ortadan kalkacaktır.Böylelikle o zalimlerin   halktan çaldıkları güç de halka geri dönecektir. İnsanlık ve insanların hepsi  ölse bile hürriyet asla ölmez!

 Ey diktatörlerin faşistlerin barbarların güçleri  kendinizi bu canilerin barbarların zalimlerin ellerine bırakmayın çünkü onlar sizleri  aşağılarlar sizleri köle yapmakla beraber sizleri bir koyun  sürüsüne  çevirip  sizlere  neler  yapmanızı, neleri düşünüp düşünmeyeceğimizi, neleri hissetmenizi dikte ederler.Sizleri ezerler ve sizleri sürü yerine koyup göz göre göre ölüme yollamakla kalmayıp ailelerinize de zulüm uygularlar.

Sizler  kendinizi bu insanlıktan nasiplerini almamış insanlıktan çıkmış, makineleşmiş kalplere beyinlere sahip makineleşmiş robotlaşmış insanların ellerine bırakmayınız. Sizler ne makine ne robot ne de birer sürüsünüz! Sizler birer insansınız, kalpleri insanlık sevgisiyle dolu olan diktatörlere zalimlere kölelik yapmayacak insanlarsınız.Sizler kendi kardeşlerinizden dostlarınızdan,kendi halklarından nefret etmeyenlerdensiniz. Nefret; sadece sevilmeyenin insanlıktan nasiplerini almamış ve insanlıktan çıkmış olanların bildiği bir şeydir.

Ey zalimleri,diktatörleri ve faşistleri destekleyen insanlar sizler esaret için değil, insanların mazlumların halkın kardeşliğin özgürlükleri için savaşın mücadele edin !

 Kutsal kitaplarda yazıldığı gibi ; Cennet tek bir kişinin bir zümrenin yada bir halkın içinde değil, bütün insanlığın içinde yer aldığı güzel bir yerdir.Sizler de buna dahilsiniz.Siz insanlar,kiminiz güçleriniz ile insanları öldürmek için kiminiz de mutlu etmek için harcayan insanlarsınız. Buda sizlerin elinde; gücünüzle hayatı özgür ve güzel bir hale getirmek, onu hoş güzel bir maceraya çevirmek için harcayın yada kendi insanlarını savaşa sürüklemek için harcayın ! Demokrasi için,barış ve kardeşlik için büyük gücümüzü kullanalım,hep beraber birlik ve beraberlik için de olalım! Barış'ın meydanlarda yankı yaptığı bir dünya için hep birlikte mücadele edelim; genç insanların ölmediği çocukların  katliamlara maruz kalmadığı,herkesin bu kutsal topraklarda barış altında yaşayacağı ve yaşlıların da ömürlerinin son demlerini huzurlu bir şekilde yaşayacağı güzel bir ülke ve dünya için mücadele edelim.

Bizlere barışı kardeşliği istiyoruz deyip böyle dünyalar vaat eden,fakat bu vaatleri yerine getirmeyen liderler siyasetçiler neredesiniz? Bu vaatleri veren caniler barbarlar diktatörler fazlasıyla ortaya çıktılar. Oysa ki onlar yalancıdırlar! İnsanlarına zulüm yapmaktan vazgeçmediler vazgeçmiyorlar ! Vaatlerini hiçbir şekilde yerine getirmeyen ve zulüm yapmaktan başka hiçbir şey yapmayan birçok diktatör siyasetçi ve lider(sözde) gördük!

Diktatörler ve onların koyun sürüleri kendi hırslarının kendi paralarının  kendi pisliklerinin peşinde koşup koşup mazlum halkları gittikçe  köleleştirip,bunun üstüne de işkenceler yapmaktan vazgeçmediler. Güzelim insanlar,güzelim halk ve güzelim toplum bizler hepimiz bu verilen bütün vaatleri gerçekleştirmek için Türk Kürt Laz Çerkez Arap Alevi hep birlikte kardeşçe mücadele edelim ! Barış olsun insanlar ölmesin ! Anneler ağlamasın ! Hepimize yetecek kadar toprak var. Özgür ve güçlü bir dünya için hep beraber savaşalım; aramızda sınırların olmadığı, hırsların  nefretlerin ve hoşgörüsüzlüğün olmadığı temiz bir  bir dünya için !

Hep birlikte daha özgür daha barışçıl ve daha çok bilimin insanlara yararlı olduğu,akılcı ve gerçek bir dünya için mücadele edelim !

Ey halkım barış adına kardeşlik adına dostluk adına  demokrasi adına birleşelim !

Barış olmazsa her şeyi kaybediliriz. Topraklarımıza emperyalist güçlerin yerleşmeleri gibi.Müslümanlar,Hristiyanlar,Aleviler,Türkler Kürtler  öncelikle olarak hepimiz birer insanız,birbirimizden hiçbir farkımız yok. Allah’tan gelip yine ona gideceğiz. İnsanlık olarak bir arada kardeşçe yaşamayı bilmeli öğrenmeli ve öğretmeliyiz.

Emperyalist güçlere ve diktatörlere karşı hepimiz (Türk Kürt olarak ) bir olalım.Birlikten güç doğar !

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Yerel Haber (www.duzceyerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar